Straż Miejska uruchomi Twoje auto. To działa od lat!

1 grudnia to symboliczny dzień rozpoczęcia w Starogardzie Gdańskim akcji pomocy kierowcom, którym samochód z powodu niskich temperatur odmówił posłuszeństwa. W takich sytuacjach o ratunek mieszkańcy mogą zwrócić się do Straży Miejskiej. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 986.

Podczas silnych mrozów często zdarza się, że akumulatory naszych aut odmawiają posłuszeństwa i nie możemy odpalić samochodu. Wzorem lat ubiegłych w takich sytuacjach na terenie miasta Starogard z pomocą przyjdzie Straż Miejska. Aby zgłosić problem należy zadzwonić pod numer alarmowy 986 lub stacjonarny 58 530 60 95.  Starogardzcy strażnicy w miarę możliwości przyjadą niezwłocznie na każde wezwanie i odpalą auto za pomocą specjalnych kabli.

— Już w ostatnich dniach spadek temperatury jak również opady śniegu okazały się dla niektórych pojazdów i kierowców zaskoczeniem. Strażnicy kilkakrotnie interweniowali i udzielali pomocy w rozruchu samochodu — powiedział rzecznik Straży Miejskiej Leszek Żołądowski.

Straż Miejska w Starogadzie gotowa do pomocy w razie gdyby zima unieruchomiłą Twoje auto

W ubiegłym sezonie zimowym z pomocy Straży Miejskiej przy uruchamianiu auta skorzystało 70 osób. 

— Staramy się reagować na każde wezwanie. Zdarza się jednak, że patrol z uwagi na podejmowanie przez Strażników inne interwencje, nie może przyjechać od razu. W takich sytuacjach prosimy o wyrozumiałość, gdyby trzeba było chwilę poczekać. W pierwszej kolejności zawsze załatwiane są zgłoszenia dotyczące zagrożenia życia lub mienia – tłumaczy dalej rzecznik Straży Miejskiej.

— Co roku uczulamy też kierowców, aby przed zimą zrobili profilaktyczne przeglądy swoich pojazdów.  Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności w ich użytkowaniu w przypadku niskich temperatur.  Na szczęście liczba kierowców potrzebujących takiej pomocy  z roku na rok maleje  — dodał Leszek Żołądowski.  

Strażnik zaapelował też o właściwe parkowanie aut. — Zimą najlepiej jest parkować samochód tyłem, aby w razie konieczności odpalenia go poprzez podłączenie do akumulatora innego auta, był łatwy dostęp pod maskę pojazdu — puentuje rzecznik SM.

Strażnicy Miejscy oferują pomoc codziennie, od piątku do soboty w godzinach 06.30-22.00, natomiast w niedzielę od godziny 14.00 – 22.00.