Stawiają na sport. Mateusz i Oliwier Parulscy spotkali się z Prezydentem Miasta

Są braćmi i odnoszą spore sukcesy sportowe. Mateusz Parulski gra w piłkę nożną. Obecnie w klubie Arka Gdynia. Oliwier Parulski z powodzeniem gra w koszykówkę, chociaż wcześniej jego wielką pasją był karting, w którym osiągał świetne wyniki. 19 września z młodymi sportowcami i ich tatą spotkał się Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Takie spotkania zawsze mnie cieszą. Mam możliwość rozmowy z Wami i uściśnięcia ręki. Być może za kilka lat trudno będzie się przebić przez tłum Waszych fanów. Podziwiam, że od najmłodszych lat wiecie, czego chcecie i nawet jeśli zmieniacie, tak jak zrobił to Oliwier, dyscypliny sportu to konsekwentnie pozostaje on Waszą największą pasją. Gratuluję Wam zapału, wytrwałości oraz osiągniętych do tej pory sukcesów i życzę kolejnych – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Spotkanie z Prezydentem Miasta było dla Oliwiera, Mateusza i ich taty duży przeżyciem. Wszyscy pozują do zdjęcia.

Mateusz Parulski ma 17 lat. Jest absolwentem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starogardzie Gdańskim. W wieku 13 lat zdobył 4. miejsce na Mistrzostwach Polski w futsalu z drużyną AWF AZS Gdańsk. Kiedy miał 15 lat został wypożyczony z drużyny Beniaminek 03 Starogard Gdański do Arki Gdynia SI, z którą wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów. W wieku 16 lat został wykupiony z drużyny Beniaminek 03 Starogard Gdański do Arki Gdynia S.A. (pierwsza drużyna), z którą przez cały sezon gra w Centralnej Lidze Juniorów. Obecnie jest w drużynie rezerwowej Arki Gdynia S.A.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak gratuluje młodym zawodnikom dotychczasowych sukcesów.

Oliwier Parulski to 13-letni uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starogardzie Gdańskim. Przygodę ze sportem zaczął od kartingu, gdzie jeździł w kategorii easykart 60. W wieku 8 lat, rywalizując z 14-latkami, zdobył 5. miejsce w Mistrzostwach Świata, 5. miejsce w Mistrzostwach Europy. Był Międzynarodowym Mistrze Czech, Międzynarodowym Mistrzem Słowacji oraz Międzynarodowym Mistrzem Moraw.

Oliwier i Mateusz opowiadali jak wyglądają ich treningi, ja często się odbywają i jak udaje im się je godzić z nauką.

W wieku 9 lat Oliwier zmienił dyscyplinę na koszykówkę. Już rok później, mając 10 lat zdobył Mistrzostwo Województwa Pomorskiego z drużyną Gama Akademia Koszykówki Starogard Gdański, a w wieku 11 lat Mistrzostwo Województwa Pomorskiego z drużyną SKS Starogard Gdański. Gdy miał 12 lat został wypożyczony do drużyny Twarde Pierniki Toruń S.A. Wspólnie z drużyną zdobył Mistrzostwo Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zajął 3. miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski z drużyną SKS Starogard Gdański. Był zawodnikiem pierwszej piątki turnieju ćwierćfinału Mistrzostw Polski. W wieku 13 lat już na stałe przeszedł do Twardych Pierników Toruń S.A. Drużyna wywalczyła wicemistrzostwo Polski (Oliwier był MVP ćwierćfinałów Mistrzostw Polski), 4. miejsce w lidze European Youth Basketball League Północ (Dziecięca Liga Mistrzów, bilans sezonu zasadniczego 13-2), 3. miejsce w European Youth Basketball League Południe. Oliwier został wybrany do pierwszej piątki turnieju finałowego w Budapeszcie. Obecnie jest zawodnikiem kadry Pomorza (transfer do AK 7 Sopot z Twardych Pierników Toruń) Wiadomo już, że za rok Oliwier Parulski zostanie powołany do kadry Polski U-14.