Starogardzkie Lato Muzyczne dofinansowane

2 500 zł na organizację w Starogardzie Gdańskim dwóch koncertów muzyki klasycznej otrzyma Stowarzyszenie Sicut Avis. Jego przedstawiciele podpisali umowę z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem.

Stowarzyszenie Sicut Avis wychodzi do mieszkańców stolicy Kociewia i okolic z inicjatywą aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego. W ramach zaplanowanego przez jego członków Starogardzkiego Lata Muzycznego zorganizowane zostaną dwa koncerty muzyki klasycznej. Pierwszy z nich muzyką organową wypełni organista Bazyliki Mariackiej w Gdańsku Patryk Dopke.

Drugim wydarzeniem będzie koncert w wykonaniu Elbląskiego Chóru Kameralnego i chóru Sicut Avis ze Starogardu Gdańskiego.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Sicut Avis. 

– Takie wydarzenie organizujemy już po raz kolejny. Poprzednie imprezy pokazały, że muzyka klasyczna ma w naszym mieście sporą rzeszę odbiorców. Ogromnie nas to cieszy. Tym bardziej, że publiczności z roku na rok przybywa. Co ciekawe, jest ona w różnym wieku. Wstęp na oba koncerty będzie bezpłatny. Ich konkretne terminy będziemy jeszcze Państwu podawać – powiedzieli organizatorzy Starogardzkiego Lata Muzycznego.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl