Starogardzki „Plastuś” wyróżniony

Starogardzkie Niepubliczne Przedszkole Plastuś, które już od 10 lat troszczy się o rozwój i umiejętności swoich wychowanków, otrzymało wyróżnienia w Plebiscycie Edukacyjnym organizowanym przez Dziennik Bałtycki.

Brały w nim udział przedszkola, szkoły i uczelnie ze wszystkich powiatów województwa pomorskiego oraz Trójmiasta. Jego zwieńczeniem była uroczysta gala, która odbyła się 10 maja br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Po raz kolejny Czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego” wybrali najlepsze placówki oraz najlepszych nauczycieli z województwa pomorskiego.

Zaszczytne II miejsce w kategorii Przedszkole Roku Województwa Pomorskiego 2021 oraz I miejsce w kategorii Przedszkole Roku 2021 w powiecie starogardzkim otrzymał starogardzki „Plastuś”. Wyróżnienie odebrała dyrektor placówki, pani Joanna Kozak. Nauczycielka, pani Katarzyna Sabinasz otrzymała tytuł Nauczyciela Roku 2021 w powiecie starogardzkim oraz II miejsce w kategorii Nauczyciel Roku 2021 województwa pomorskiego.

Pani Joanna Kozak, dyrektor starogardzkiego „Plastusia” oraz redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, Artur Kiełbasiński.

Celem plebiscytu było nagrodzenie nauczycieli z pasją, wyróżniających się serdecznością, ciepłem i cierpliwym podejściem do maluchów na początku ich edukacyjnej ścieżki. Takich, którzy doskonale przekazują wiedzę, posiadają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów jak i ich rodziców. Serdecznie gratulujemy.

Od lewej: pani Katarzyna Sabinasz, nauczycielka ze starogardzkiego „Plastusia”, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, Artur Kiełbasiński oraz prezes gdańskiego oddziału Polska Press, Tomasz Niski.

Fot: gala Dziennik Bałtycki/Karina Olszewska

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl