Starogardzki magistrat przyłączył się do akcji #GaszynChallenge

Pracownicy Urzędu Miasta Starogard Gdański przyłączyli się do akcji #GaszynChallenge, w ramach której zbierane są pieniądze na leczenie dzieci chorych na SMA. Liczą się nie tylko pompki, ale też pomysłowość, aktywność, a przede wszystkim wola niesienia pomocy.

Akcję zapoczątkowali strażacy z Gaszyna. #GaszynChallenge szybko rozprzestrzenił się na całą Polskę. Zasady są bardzo proste. Nominowani do udziału wykonują 10 pompek (lub przysiadów) i wpłacają minimum 5 zł na leczenie dzieci chorych na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Wyzwanie magistratowi rzucili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, którzy również włączyli się do akcji.

Pracownicy magistratu podczas wykonywania zadania.

– Bardzo dobrze zrobiła nam ta mała przerwa w codziennej pracy, a jednocześnie pokazała, że w naszym urzędzie pracują ludzie wrażliwi na potrzeby innych. Siła naszego samorządu tkwi w ludziach i umiejętności bycia razem, działania razem i wspólnego podejmowania wyzwań. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym challenge’u i że nasze złotówki, wrzucone do puszki, wesprą małego Olka w walce ze znoszeniem trudów choroby. Może uda się uzbierać całą kwotę na bardzo drogie leczenie, czego Olusiowi szczerze życzymy – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Pracownicy Urzędu Miasta zebrali kwotę 826 zł 40 gr.

Zadanie zostało wykonane 24 czerwca. Pracownicy Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim na pomoc chłopczykowi wpłacili 826 zł 40 gr. Do udziału w akcji nominowali:
– Starostwo Powiatowe,
– Gminę Wiejską Starogard Gdański
– Miejski Zakład Komunikacji

#GaszynChallenge wciąż trwa. Warto pomóc. Wspólnie zawalczmy o życie i zdrowie Olusia! Zbiórkę znaleźć można pod adresem: https://bit.ly/2Nt5frf

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl