Starogardzki Dzień Seniora 2022

Muzyczne wydarzenie organizowane z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta już na stałe wpisało się w kalendarz październikowych imprez w Starogardzie Gdańskim. W tym roku 15 października dla seniorów wystąpili Skaldowie oraz Stefano Terrazzino, z którym piosenkę „L’italiano” w duecie zaśpiewał Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Wiem, że na dzisiejsze wydarzenie przybyli nie tylko starogardzcy seniorzy, ale także seniorzy z zaprzyjaźnionych gmin. Ten koncert jest formą podziękowania dla Państwa. Dziękujemy za Wasz wysiłek wkładany w rozwój samorządu w czasie, kiedy byliście aktywni zawodowo. Taką postawą udowodniliście, że przyszłość należy do naszych małych ojczyzn. To dzięki Wam my możemy dzisiaj kontynuować to dzieło. Byśmy mogli cieszyć się kolejnymi koncertami z okazji Dnia Seniora, życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, pociechy z rodziny, dzieci, przyjaciół i wszystkiego, czego zapragniecie. Ten dzień jest Wasz – mówił prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Na pierwszym planie od lewej: Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski i Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert.

– Kochani Seniorzy z okazji Waszego święta życzę Wam wszystkiego najlepszego. Dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, radości oraz niesamowitych wrażeń. Kochajcie najpiękniej jak potraficie – dodała Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert.

Na pierwszym planie od lewej: Senator RP Ryszard Świlski, Posłanka na Sejm RP Magdalena Sroka oraz Pełnomocnik Wojewody Pomorskiego ds. Seniorów Katarzyna Zielke-Paprocka.

Na wydarzenie przybyli m.in. Posłanka na Sejm RP Magdalena Sroka, Senator RP Ryszard Świlski oraz Pełnomocnik Wojewody Pomorskiego ds. Seniorów Katarzyna Zielke-Paprocka. Już po raz kolejny z okazji Starogardzkiego Dnia Seniora Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich na ręce Prezydenta Miasta przekazał obraz, który zawiśnie w Dziennym Domu Senior+.

Razem ze Stefano Terrazzino znakomity pokaz tańca dała Sara Janicka.

Na koncertach nie zabrakło także m.in. zastępcy prezydenta Starogardu Gdańskiego ds. społecznych Macieja Kalinowskiego, radnych Rady Miasta, przewodniczącego Rady Seniorów Bogdana Adama, czy przewodniczącego starogardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jana Brdaka.

„Lasiatemi cantare”, czyli „Pozwólcie mi śpiewać – słynny wers z piosenki „L’italiano”, którą w oryginale wykonywał Toto Cutugno zabrzmiał ze sceny w wykonaniu Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka i Stefano Terrazzino.

Wolny nestor

W przerwach między występami losowano nagrody wśród publiczności. Podczas koncertów prowadzona była kampania informacyjno-profilaktyczna dotycząca uzależnień wśród osób 60+ pod hasłem „Wolny nestor”, której szczegóły przybliżyła pełnomocnik Prezydenta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień Anna Kochanowska.

Skaldowie wprowadzili nieco bardziej nostalgiczny nastrój, wykonując swoje największe przeboje, ale i te nowsze piosenki.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Organizatorzy:
Starogardzkie Centrum Kultury
Miasto Starogard Gdański

Współorganizator:
OSIR

Sponsorzy:
Stary Las
KAZ Dystrybucja
Polmet
Nasz Starogard
Rezydencja Live
Bank Spółdzielczy
Medpharma

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl