Starogardzka Noc Muzeów

Przed nami święto kultury. 15 maja obchodzimy w tym roku Noc Muzeów. Zobaczcie co przygotowały dla Was nasze jednostki na ten dzień.

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia teatru rysowania „Panoramy Starogardu Gdańskiego”. Pracę wykonują plastycy Adam Jakub Haras i Józef Olszynka z Galerii A. Oprawą muzyczną będą interpretacje jazzowe Rajmunda Pałkowskiego.  Wydarzenie będzie można zobaczyć online na kanałach SCK: https://www.facebook.com/sck.stg/, You Tube oraz http://sck.art.pl/ . Premiera o godzinie 20.00.

Ośrodek Sportu i Rekreacji jak co roku zaprasza na nocne wspinanie. 15 maja ścianka wspinaczkowa będzie czynna od godziny 13.00 do 20.00 a wstęp na nią będzie bezpłatny.
Jeśli nie straszne Ci wysokości, wystarczy że przyniesiesz ze sobą obuwie sportowe na zmianę i po wcześniejszym podstawowym przeszkoleniu możesz rozpocząć swoją przygodę ze wspinaniem.
Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę obu rodziców.
Niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego, legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Muzeum Ziemi Kociewskiej zaprasza na wieczór z panią Reginą Matuszewską, który rozpocznie się online o godzinie 17:00.
W programie rzeźba, wyklejanka, wiersze, obrazy oraz film o życiu pani Reginy. Zakończenie planowane jest na godzinę 23:00.
Do obejrzenia na FB profilu Muzeum Ziemi Kociewskiej.

Regina Matuszewska – rzeźbiarka, malarka, poetka oraz mistrzyni wycinkarstwa.
Na stałe współpracuje z Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim.
W ciągu długoletniej pracy artystycznej otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in. I nagroda w VIII Konkursie Współczesnej Sztuki Ludowej Kociewia – Starogard Gdański 2002. Autorka ma swój udział w tworzeniu Ołtarza Papieskiego wg projektu Mariana Kołodzieja, który stanął na Hipodromie w Sopocie podczas Pielgrzymki Ojca Świętego w 1999r. Prace rzeźbiarskie Reginy Matuszewskiej znajdują się w wielu Muzeach Etnograficznych i Galeriach a między innymi w Warszawie, Bydgoszczy i Toruniu. Regina Matuszewska jest także poetką. Swoje wiersze o tematyce kociewskiej pisze w języku literackim.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl