Starogardzka Konferencja ,,Dziecko Pokrzywdzone Przestępstwem”

25 września w audytorium Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. odbyła się Starogardzka Konferencja ,,Dziecko pokrzywdzone przestępstwem”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Istotą przedsięwzięcia jest możliwość spotkania się z profesjonalistami pracującymi na rzecz dzieci w instytucjach o różnym profilu działalności. Przede wszystkim jest to miejsce na wymianę doświadczeń, pokazanie dobrych praktyk, które mogą posłużyć innym podmiotom, by skuteczniej i bardziej kompleksowo pomagać dzieciom.

Konferencja zorganizowana została już po raz drugi przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Poruszono tematy związane z niebezpieczeństwami w sieci, uwodzeniem i innymi formami wykorzystywania seksualnego dzieci, hejtem i przemocą rówieśniczą, zaburzeniami zdrowia psychicznego oraz pomocą terapeutyczną dzieciom i ich rodzinom.

 

W konferencji brali udział licznie zgromadzeni samorządowcy, a przede wszystkim pracownicy socjalni, asystenci rodziny, kuratorzy sądowi, sędziowie, psychologowie i pedagodzy, pracownicy instytucji pracujących z dziećmi i na rzecz dzieci.