Starogardzka choinka już świeci

W dniu kiedy wszyscy czekają na wizytę św. Mikołaja wielu mieszkańców naszego miasta pojawiło się na Rynku, aby wspólnie z prezydentem rozświetlić ustawioną przy Ratuszu Staromiejskim choinkę. Już wcześniej ulice ozdobiły świąteczne iluminacje. Nasze miasto nie tylko pięknie wygląda, ale czuć w nim świąteczny klimat.

6 grudnia punktualnie o godz. 18:00 mieszkańcy zgromadzili się wokół starogardzkiej choinki i wspólnie z prezydentem miasta rozpoczęli odliczanie. – Dziesięć, dziewięć – krzyczeli – trzy, dwa, jeden i w jednej chwili starogardzkie, świąteczne drzewko rozbłysło.

Tuż obok choinki, tak jak powinno być, stoją prezenty. W pobliżu dumnie świeci się też herb miasta, a także ramka z napisem „Starogard Gdański”, przy której można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wyjątkowy mikołajkowy wieczór rozpoczął zespół Fefernóski. Mieszkańcy razem z nim śpiewali pastorałki. Dzieciom Mikołaj rozdawał cukierki, a potem chętnie pozował z nimi do zdjęć.

W Starogardzie naprawdę czuć już Święta Bożego Narodzenia. Miasto rozświetlają w sumie 244 ozdoby. Duża część z nich zakupiona została w tym roku.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl