Starogardzka biegaczka z rekordem

Lucyna Petka ze Starogardzkiego Klubu Lekkoatletycznego Filippides została dwukrotnie nagrodzona na 30 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters.

Zawody odbyły się 13 marca w Toruniu. Bezkonkurencyjna okazała się w biegu na 800 metrów w kategorii K40. Wynikiem 2:30.50 pani Lucyna ustanowiła rekord Halowych Mistrzostw Polski. Natomiast w biegu na 3000 metrów w swojej kategorii zajęła drugie miejsce. To jej kolejne wielkie sukcesy, które docenił prezydent miasta Janusz Stankowiak przyznając nagrodę za sportowe osiągnięcia.

-Wyzwanie było ogromne, tym bardziej, że startowaliśmy dopiero po godzinie 20.00. Satysfakcja ze zwycięstwa jest tym większa, że rzadko biegam na krótkich dystansach. Preferuje te dłuższe, ale na obecną chwilę, ze względu na obowiązki, nie mogę pozwolić sobie czasowo, aby iść w tym kierunku – wyjaśnia pani Lucyna. Już pod koniec czerwca,  planuje udział w trzydniowych zawodach w Olsztynie.

Serdecznie gratuluję, życzę zdrowia i trzymam kciuki za kolejne sukcesy, abyśmy mogli ponownie usłyszeć o pani sportowych wyczynach – podsumował prezydent Janusz Stankowiak.

Sportowe osiągnięcia Lucyny Petki wyróżnił prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Foto z Halowych Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce: Dawid Skibiński

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl