Starogardzianie mają wielkie serca

29 listopada na scenie kina Sokół odbył się charytatywny koncert, z którego całkowity dochód został przeznaczony na leczenie kilkumiesięcznej Tosi. Dziewczynka niemal od urodzenia walczy z groźnym nowotworem oka. Trzy godziny wspaniałej zabawy przyniosły znakomity wynik – 7275 złotych i 83 grosze!

Na scenie wystąpiły zespoły Canto, Czarownice i Ropuchy oraz Orkiestra Dęta Starogardzkiego Centrum Kultury, które dostarczyły wrażeń artystycznych na najwyższym poziomie, a każdy występ kończył się burzą braw. To za sprawą tego koncertu widownia kina Sokół wypełniła się niezwykłymi ludźmi, których połączyła idea niesienia pomocy. Muzyczne występy przeplecione były atrakcyjnymi licytacjami przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców.

Do akcji włączyli się również znani artyści, którzy odwiedzili w ostatnim czasie Starogard. Przedmioty na licytację przekazali: Iwona Pavlović, Wojciech Gąssowski i Krystyna Giżowska.

Inicjatorka wydarzenia i prowadząca Sandra Domachowska oraz Łukasz Rocławski i Michał Hinc, nie musieli długo przekonywać gości, którzy chętnie otwierali swoje serca, aby wesprzeć małą Tosię.

Prezydent Janusz Stankowiak osobiście poprowadził licytację prezentów podarowanych na aukcję.

Przedmiotów przeznaczonych na licytacje było wyjątkowo dużo. Obraz przekazany przez artystę Krzysztofa Bagorskiego, podwójne zaproszenie na spektakl w Teatrze Wybrzeże, czy warsztaty z parzenia kawy to tylko garstka prezentów podarowana na aukcję.

Największym powodzeniem cieszyła się koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami piłkarzy, którą wylicytowano za 550 zł. Srebrna biżuteria oraz słynna 10-tka z autografem podarowana przez Iwonę Pavlović zasiliła konto na kwotę 500 zł. Za tą samą sumę wylicytowano książkę ks. Jana Twardowskiego wraz z autografem autora oraz krasnalem wykonanym przez uczestników i pracowników Dziennego Domu „Senior+”.

Swoją cegiełkę dorzucił również prezydent Janusz Stankowiak, który uczestniczył w koncercie. Na licytacje ofiarował obraz Ireny Zagórskiej oraz zestaw gadżetów promujących nasze miasto. – Musimy wspierać lokalnych artystów, ten obraz może być w przyszłości wiele wart – zachęcał prezydent. Upominki zostały wylicytowane za 210 zł.

W zbieranie funduszy na leczenie Tosi włączyła się również Ewa Roman – dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury.

Dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman ofiarowała „złoty bilet”, który uprawnia do uczestnictwa we wszystkich imprezach w roku 2020 organizowanych przez SCK i kino Sokół. Dzięki niemu charytatywny budżet zasilono o kolejne 200 zł.  

Wyjątkowy gadżet przewodniczącej Rady Miasta Anny Benert – piłka z autografami piłkarzy Legii Warszawa, którzy grali z Kazimierzem Deyną trafił do rąk nowego właściciela, który podarował 500 zł.
Prezent dla melomanów – płytę, szalik i plakat, oficjalne gadżety z trasy koncertowej zespołu Metalica specjalnie na licytację dla Tosi przekazał 10-letni Filip.

W trakcie koncertu wolontariusze zbierali dobrowolne datki do puszek, a konto Tosi zasiliły również pieniądze ze sprzedaży słodkości i kawy, którą serwowano w holu kina.

– Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia oraz za każdy uśmiech i podniesioną rękę – dziękowała na zakończenie Sandra Domachowska.

Organizatorami wydarzenia było Starogardzkie Centrum Kultury oraz Starogardzki Klub Karate Tradycyjnego.

fot. Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl