Starogardzcy harcerze przekazali Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do starogardzkich instytucji. W czwartek, 17 grudnia świąteczna sztafeta zatrzymała się w Urzędzie Miasta. Z rąk harcerzy zapaloną świecę odebrali przedstawiciele lokalnych władz.

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Starogardzie Gdańskim jak co roku bierze udział w akcji przekazywania symbolicznego ognia, pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień, zapalony w grocie betlejemskiej, za sprawą skautów z całego świata przemierza długą drogę, by poprzez kraje i kontynenty dotrzeć m.in. do Polski. Od tego ognia zapalane są świece Caritas, które następnie trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów.

W czwartek 17 grudnia, w Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miasta światło pokoju odebrali prezydent miasta Janusz Stankowiak i przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

– Dziękujemy za piękny symbol, który na trwałe wpisał się w tradycję świąt Bożego Narodzenia. Będziemy dbać, by żar tych świec zagościł w naszych sercach  i  promieniował na najbliższą i  lokalną społeczność, byśmy wszyscy przeżyli te święta w zgodzie i radości. Bardzo dziękujemy za pamięć i za życzenia – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

– Tegoroczne Światło niesie za sobą szczególny komunikat wzywający do służby – bezinteresownego otworzenia się na potrzeby drugiego człowieka, pozostania uważnym na siebie oraz na swoje otoczenie. Dzieląc się tym dobrem, chcemy podziękować władzom za służbę pełnioną na rzecz naszego miasta  w tym ciężkim czasie.  Niech ten ogień rozświetla Państwu drogą i wskazuje właściwe kierunki. Życzymy wytrwałości, nieustannej odporności na wielu płaszczyznach i powodzenia w nadchodzącym nowym roku 2021 – powiedziała drużynowa 16 DH „Tambylcy” przewodniczka Ewa Folleher.