Starogard zagrał na medal

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyznała starogardzkiemu Sztabowi WOŚP przy Ośrodku Sportu i Rekreacji srebrny medal. W ten sposób doceniła ich wieloletnie zaangażowanie w  działania Fundacji. Gratulacje otrzymali pracownicy OSiRu i wszyscy, którzy od lat wspierają  „orkiestrowe granie”.

Starogard gra od początku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli od 25 lat. W tym roku Fundacja WOŚP obchodziła swój jubileusz. Z tej okazji wręczyła symboliczne srebrne medale wszystkim, którzy przez te lata byli najbardziej zaangażowani w jej działania. Nagrodzeni zostali m.in: sponsorzy, darczyńcy, przyjaciele Fundacji, przedstawiciele mediów oraz orkiestrowe sztaby. Wśród wyróżnionych znalazł się Sztab przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

– To dla nas wielkie wyróżnienie – powiedziała tegoroczna szefowa sztabu Paulina Burczyk. – Doceniono nasz wieloletni wysiłek, trud i zaangażowanie. Zagraliśmy po prostu na medal!

Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął swoją przygodą z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy w 1995 roku. – Pierwsza WOŚP z OSiRem nie była akcją na tak wielką skalę, jak dzisiaj – wspomina pierwsza szefowa sztabu Maria Malinowska. – Namówiłam ówczesnego dyrektora Jarosława Sarzało, aby przy okazji organizacji noworocznego biegu z pochodniami, zrobić licytacje. To działo się spontanicznie, jeszcze bez orkiestrowych identyfikatorów. Zebrane pieniądze wpłaciliśmy oczywiście na konto WOŚP i już potem  co roku OSiR działał wspólnie z Fundacją,  z

Paulina Burczyk

identyfikatorami na szyjach – dodaje z uśmiechem Pani Maria.

Paulina Burczyk podkreśliła, że to wyróznienie to zasługa pracy wielu ludzi i instytucji.
– Nie byłoby tego medalu, gdyby nie Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim, który od 13 lat pomaga nam przy liczeniu zebranych kwot. Gdyby nie pomoc Starogardzkiego Centrum Kultury, którego pracownicy od lat prowadzą wszystkie licytacje dla mieszkańców. Podziękowania należą się też funkcjonariuszom policji oraz Straży Miejskiej, którzy zapewniają bezpieczeństwo setkom wolontariuszy podczas kwestowania. Jednak największy wkład w to, że nasz Sztab został dostrzeżony i nagrodzony zawdzięczamy wolontariuszom wszystkich finałów WOŚP, którzy tak ochoczo angażują się w „orkiestrowe granie” i z taką determinacja zbierają datki do puszek. No i oczywiście dziękujemy wszystkim mieszkańcom Starogardu i okolic, za ich dobre serce, bo przecież dzięki nim z roku na rok bijemy rekordy w zbiórce pieniędzy – dodała szefowa Sztabu.

Ten rok jest szczególny również z innego powodu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla. Przedstawiciele Fundacji proszą o pomoc, aby Komitet Noblowski dostrzegł jej działania, usłyszał o WOŚP i o wielkiej pomocy, którą niesie i o wszystkich, którzy tak pięknie się w tę akcję włączają. Organizatorzy proszą: – Zbierajmy dobre wieści i wysyłajmy je do Norwegii. Róbcie zdjęcia z hashtagiem #nobeldlawosp i wrzucajcie je do sieci! Dzięki, że kręcimy się już 25 lat! – dodając.