Starogard upamiętni uchwalenie Konstytucji

Uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się przy Pomniku Niepodległości na ulicy Paderewskiego o godz. 10:10. Tego dnia wszystkich mieszkańców Starogardu Gdańskiego zapraszamy na II Piknik Rodzinny w Strzelnicy oraz poetycko-muzyczne widowisko w wykonaniu Teatru „Kuźnia Bracka”.

O godz. 10:45 uczestnicy uroczystości pod pomnikiem na ul. Paderewskiego wspólnie przemaszerują do kościoła p.w. św. Katarzyny, gdzie o godz. 11:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Miasta i Ojczyzny.

Punktualnie o godz. 13:00 spotykamy się w Strzelnicy Bractwa Kurkowego przy ul. Mickiewicza. Na wspólnym majowym pikniku rodzinnie będziemy się bawić do godz. 16:00.

O godz. 19:00 w kościele p.w. św. Katarzyny Teatr „Kuźnia Bracka” zaprezentuje widowisko słowno-muzyczne nawiązujące do polskości i patriotyzmu. 

Na uroczystości upamiętniające 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszają Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl