Międzynarodowe święto siatkówki. Zapraszamy

Siatkarki z 14 krajów od Finlandii aż po Austrię przyjadą do Starogardu 16 czerwca br. Ich celem jest XXIX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej i Mini Siatkówki Dziewcząt. Przez trzy dni będą walczyć o tytuły mistrzyń w trzech starogardzkich halach, w przerwach poznając walory krajobrazowe naszego miasta.

Już po raz dwudziesty dziewiąty w połowie czerwca Starogard Gdański na trzy dni zamieni się w międzynarodową arenę siatkarskich potyczek. Od piątku 16 czerwca do niedzieli 18 czerwca odbywać się tu będzie XXIX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej i Mini Siatkówki Dziewcząt. W trzech halach: Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby, Hali im. Gerarda Podolskiego, oraz hali w Zespole Szkół Ekonomicznych zmierzą się ekipy z Finlandii, Szwecji, Niemiec, Holandii, Austrii, Łotwy, Estonii, Litwy, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Słowenii, Słowacji i Polski. O zwycięstwo powalczy 20 zespołów w kategorii dziewcząt starszych i 22 zespoły w kategorii dziewcząt młodszych.

Mecze rozpoczną się w piątek, 16 czerwca o godzinie 10.00. Tego samego dnia o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Turnieju. Dziewczyny będą grać przez całą sobotę, aby w niedziele 18 czerwca o godz. 13.00 poznać wyniki w uroczystym zakończeniu imprezy.

– To największe wydarzenie siatkarskie w Europie, jeśli chodzi o grupę wiekową dziewcząt 2001-2005 – powiedział Stanisław Osowski – organizator imprezy. – Turniej wpisał się na stałe w kalendarz międzynarodowych imprez sportowych. Towarzyszy mu niezwykły duch walki i atmosfera przyjaźni, bo to nie tylko okazja do sprawdzenia swoich umiejętności siatkarskich, ale przede wszystkim czas wspólnej zabawy i budowania nowych relacji. Każdy, kto raz przyjedzie do Starogardu na nasz Turniej, chce tu wrócić. Z roku na rok zgłasza się do nas coraz więcej drużyn z rożnych państw europejskich. Niestety Starogard pomieści tyle i tyle zawodników i nie wszystkich możemy ugościć. W tym roku musieliśmy odmówić siatkarkom ze Szwajcarii, Francji i Danii – dodał Osowski. – Mimo to wierzę, że wszystkie trzy hale przez te trzy dni wypełnią wielkie emocje sportowe, których nasi mieszkańcy zechcą doświadczyć, przychodząc na mecze.

Turniej objęli patronatem: Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, oraz Wojewódzki Kurator Oświaty Monika Kończyk.

Organizatorem imprezy są: Publiczne Gimnazjum Nr 1 i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4.
Współorganizatorami Turnieju są: Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim, Starostwo Powiatowe, MOS Starogard, UKS Libero i OSiR Starogard.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl