Starogard pomaga. Kolejny dar dla Ukrainy

Firma GRASO przekazała na rzecz Ukrainy materiały budowlane o wartości 30 000 zł. 25 kwietnia umowę z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem podpisał właściciel firmy Zenon Sobiecki, któremu towarzyszył syn Krzysztof.

Przekazane materiały wykorzystane zostaną do remontu mieszkań przeznaczonych dla przebywających w Starogardzie Gdańskim uchodźców z Ukrainy. Mieszkania znajdują się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, ale żeby można było w nich zamieszkać potrzebują remontu.

Prace remontowe wykonane zostaną w maju, a mieszkania już w czerwcu będą gotowe do użytku. – To, co dzieje się teraz za naszą wschodnią granicą jest straszne, podobnie jak sytuacja osób, które musiały stamtąd uciekać. Cieszę się, że możemy im pomóc, chociażby przekazując to, czym dysponujemy – mówił darczyńca, właściciel firmy GRASO Zenon Sobiecki.

Od lewej: zastępca prezydenta Starogardu ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, prezydent miasta Janusz Stankowiak, właściciel firmy GRASO Zenon Sobiecki, Krzysztof Sobiecki. 

– Bezcenna jest każda pomoc. Dziękuję za Państwa hojny gest i tę darowiznę. Gmina Miejska posiada w swoich zasobach mieszkania, które może użyczyć uchodźcom wojennym. Wymagają jednak remontu. Dzięki Państwa wsparciu uda się je przeprowadzić w dość krótkim czasie. To ważne, bo te lokale zapewnią uchodźcom poczucie bezpieczeństwa, którego teraz potrzebują chyba najbardziej – powiedział prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl