Starogard miastem bez barier. Zapraszamy na warsztaty

W piątek, 20 maja w Starogardzie odbędą się warsztaty pt. „Miasta bez barier”. Prowadzi je dr hab. inż. arch. Marek Wysocki. Towarzyszyć mu będą studenci z Politechniki Gdańskiej.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta. Zakończenie i podsumowanie, połączone z dyskusją, zaplanowane jest na godz. 15.30 w sali konferencyjnej Zakładów Farmaceutycznych Polpharma.

Miasto bez barier 2

Na warsztaty do Urzędu szczególnie zapraszamy osoby niepełnosprawne, które na co dzień borykają się z różnego rodzaju przeszkodami komunikacyjnymi w mieście. Będą miały okazję do podzielenia się ze studentami własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami, co należałoby w mieście zmienić, aby osobom niepełnosprawnym żyło się w Starogardzie bezpieczniej i wygodniej.

miasto bez barier

Na spotkanie podsumowujące o godz. 15.30 zapraszamy pracowników różnych instytucji, projektantów, inwestorów, deweloperów, właścicieli obiektów usługowych i handlowych. Wszystkich, którzy są zainteresowani organizacją przestrzeni publicznej i likwidacją barier architektonicznych w mieście.

Warsztaty współfinansowane są przez Gminę Miejską Starogard oraz Zakłady
Farmaceutyczne Polpharma S.A. Organizatorem jest Stowarzyszenie Starogard 2030.