Starogard ma inwestycyjną moc

Zdaniem ekspertów Starogard Gdański wyróżnia wysoka aktywność inwestycyjna w regionie. Na podstawie ogólnie dostępnych, obiektywnych i wiarygodnych danych o działalności inwestycyjnej polskich samorządów, nasze miasto otrzymało tytuł Brązowego Samorządowego Lidera Inwestycji. Tym samym weszło do elitarnego grona Instytucji, które w sposób widoczny wpływają na aktywność inwestycyjną całego kraju.

Samorządowy Lider Inwestycji to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju. Proces certyfikacji Samorządowy Lider Inwestycji jest wyznaczany w trybie miesięcznym.

Po przeanalizowaniu 49 694 regionów w Polsce i podsumowaniu punktów w styczniu 2023 roku Starogard znalazł się w pierwszej grupie punktacyjnej. W związku z tym za osiągnięcia w Ogólnopolskim Rankingu „Samorządowy Lider Inwestycji” otrzymał tytuł Brązowego Samorządowego Lidera Inwestycji – styczeń 2023.

Ranking tworzony jest dwuetapowo. Jego celem jest uzupełnienie luki na rynku w zakresie analiz i wyróżnienia samorządów, które nie tylko stymulują rozwój gospodarczy swoich regionów, ale również mają olbrzymi wpływ na aktywność inwestycyjną całego kraju.

Obszar badań jest ogromny, typowo liczbowy i na skalę nie spotykaną w kraju. Liczba powstałych rankingów to ok. 2,5 mln, a każdy ranking zawiera do 750.000 podmiotów gospodarczych, co daje gigantyczny zbiór danych analitycznych.

Otrzymany certyfikat świadczy o prestiżu, unikalności, rozpoznawalność i nadaje samorządowi dodatkową moc – moc inwestycyjną.