Starogard ma brązowego medalistę w boksie

Klaudiusz Staniszewski zdobył trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu. 14-latek jest wychowankiem sekcji bokserskiej KS Beniaminek 03 Starogard Gdański. Od 2 lat trenuje pod okiem Łukasza Rusiewicza i Tomasza Zaborowskiego.
– To mój wielki sukces – powiedział Klaudiusz – bardzo się z tego tytułu cieszę. Żeby móc w ogóle wystąpić w finałach Mistrzostw Polski Młodzików musiałem przejść długie eliminacje. Czuję lekki niedosyt, bo wcześniej dwukrotnie podczas różnych turniejów pokonałem dotychczasowego Mistrza Polski Młodzików, a potem przegrałem walkę o finał. To dla mnie sygnał, że muszę więcej pracować.

– To skromny i bardzo pracowity chłopak – mówi Łukasz Rusiewicz. Trenujemy 4 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Dodatkowo dwa razy w miesiącu wyjeżdżamy na zawody. Chłopak ma wielki talent i dobrze rokuje na przyszłość.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak zaprosił młodego sportowca do Urzędu. Pogratulował medalu i wręczył upominek. Cieszy mnie, że coraz więcej starogardzkich sportowców uczestniczy w zawodach najwyższej rangi, zwycięża je i przy okazji promuje nasze miasto w kraju i zagranicą – powiedział prezydent.

Podczas spotkania Klaudiusz otrzymał również nagrodę finansową od Henryka Kindera, sponsora KS Beniaminek Polmet Starogard Gdański za wyniki sportowe w 2015 roku. Sponsor podkreśla, że bokserzy podczas walk promują miasto, ponieważ na ring wychodzą z nazwą Starogardu Gdańskiego wymalowaną na plecach. Klub planuje w przyszłym roku zorganizować w mieście dużą imprezę z udziałem znanych i lubianych zawodników sportów walki.

W spotkaniu oprócz trenera i sponsora młodego boksera uczestniczył też redaktor naczelny gazety „Dzień Dobry Starogard”, która jest patronem medialnym sekcji bokserskiej.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl