Starogard na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

255 miejsc zagrożeń bezpieczeństwa na terenie powiatu starogardzkiego zaznaczyli internauci na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci z Komendy Powiatowej w Starogardzie Gdańskim potwierdzili 32 zgłoszenia. Tak wygląda podsumowanie ubiegłorocznego funkcjonowania mapy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa został uruchomiona w lipcu 2016 roku. W okresie wakacyjnym na terenie garnizonu pomorskiego mapa funkcjonowała w wersji pilotażowej, a od września ubiegłego roku objęła swoim zasięgiem cały kraj. To innowacyjne narzędzie służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (www.pomorska.policja.gov.pl), a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel.
Z początkiem 2017 roku starogardzcy policjanci podsumowali statystyki dotyczące funkcjonowania tej mapy na terenie swojego powiatu. Od początku lipca do końca grudnia 2016 roku na terenie powiatu starogardzkiego internauci zaznaczyli na mapie 255 miejsc zagrożonych. Policjanci, którzy w trakcie codziennej służby weryfikowali naniesione na mapę zagrożenia potwierdzili 32 zgłoszenia, co stanowi 12,5 % wszystkich zgłoszeń.

Mieszkańcy powiatu starogardzkiego najczęściej zgłaszali na mapie zagrożenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu zabronionym oraz nieprawidłowe parkowanie pojazdów.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem pozwalającym skuteczniej działać w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że teraz każdy, ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Policja te sygnały weryfikuje . Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic i osiedli.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl