Starogard już po raz 29 zagra z WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w tym roku 31 stycznia. „Finał z głową” to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 29 lat jednoczy Polaków i wszystkich mieszkańców Starogardu. „Pierwsze skrzypce” grają wolontariusze kwestujący na ulicach miasta a wtórują im lokalne przedsiębiorstwa, firmy i instytucje włączając się w akcję jako miejsca puszek stacjonarnych. Puszki stacjonarne to nic innego jak puszka WOŚP, do której już teraz, aż do samego finału 31 stycznia 2021 można wrzucać pieniądze.

Na terenie Starogardu taką puszkę można znaleźć w poniższych punktach:


Organizatorem 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście jest Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku, z myślą o osobach przebywających na kwarantannie, seniorach oraz osobach narażonych na ewentualne zakażenie po raz pierwszy wystartowała eSkarbonka OSiR-owego sztabu WOŚP na którą można dokonać wpłaty na rzecz 29. Finału.  Wesprzyj WOŚP nie wychodząc z domu: https://eskarbonka.wosp.org.pl/6ek8r9

Ruch to zdrowie – „Policz się z cukrzycą”
15. Bieg „Policz się z cukrzycą”, który towarzyszy finałowi WOŚP, odbędzie się tym razem w całkowicie odmiennej, wirtualnej w formule. Sam decydujesz o miejscu i trasie biegu. Dystans o minimalnej długości 5 km możesz pokonać możesz w dowolnej formie, byleby przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Wyraź swoją solidarność z diabetykami, zapisz się na Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”, a za datki zebrane przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Uczestnik, który zapisze się na imprezę i uiści opłatę startową min. 50 PLN, otrzyma pakiet startowy, a w nim koszulkę biegową oraz numer startowy. Pakiet startowy i medal zostaną dostarczone przez kuriera UPS na adres podany podczas rejestracji.
Aby zapisać się na bieg należy wejść na stronę: https://slotmarket.pl/event/details/291/15-bieg-wop-policz-si-z-cukrzyc#.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie i okolicznych miejscowościach Mieszkańcy pokazali, że mają gorące, otwarte i hojne serca. Zebrano 222 426,84 zł a pieniądze zasiliły konto fundacji Jurka Owsiaka z przeznaczeniem na leczenie i diagnostykę dziecięcej medycyny zabiegowej.