Starogard dla dzieci. Wakacje w mieście

Już 19 czerwca zakończy się rok szkolny. Wielu uczniów lato albo jego część spędzi na miejscu. Wakacje w mieście wcale nie muszą oznaczać nudy. W Starogardzie też będzie co robić. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele sportowych, artystycznych oraz naukowych atrakcji.

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na letnie kino dla dzieci. Projekcje w każdy czwartek lipca i sierpnia o godz. 17:00 w kinie „Sokół”. Dzieci obejrzą m. in. „Trolle”, „Coco”, czy „Hotel Transylwania 3”. Wstęp wolny.

Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje półkolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 15 lat. W programie zajęcia sportowe, edukacyjne, spotkania z ciekawymi osobami, warsztaty manualne, gry i zabawy w terenie, kino, ścianka wspinaczkowa, wyjazdy nad wodę oraz wycieczki. Wszystko pod opieką profesjonalnej, wykwalifikowanej kadry. Zajęcia od poniedziałku 22 lipca do piątku 2 sierpnia w godz. 10:00 – 14:00. Zapisy ruszają 1 lipca 2019 r. w biurze OSiR – ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod nr tel. 533 236 148.

Miejska Biblioteka Publiczna do wspólnej zabawy zaprasza nie tylko uczniów, ale i przedszkolaki. Maluchom towarzyszyć powinni opiekunowie. Na dzieci czekają: wioska Gumisiów, tajemnice rafy koralowej, teleturniej Bibliolada, Biblioteczne Koło Fortuny i wiele innych. Dla wszystkich grup wiekowych 27 sierpnia o godz. 11:00 pożegnanie wakacji ze Złotowłosą. Zapisy w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) osobiście lub telefonicznie pod nr 58 719 21 70 wew. 28. Liczba miejsc ograniczona.

Muzeum Ziemi Kociewskiej oferuje bezpłatne zwiedzanie oraz możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji. Wśród których znalazły się:
„Odkryj tajemnice Baszty Narożnej” – test na spostrzegawczość;
,,Poznaj Kociewie” – prelekcja połączona ze zwiedzaniem wystawy etnograficznej;
„Legendy o Starogardzie” – poznaj historie i ciekawostki związane z miastem;
opowieść o dwudziestoleciu międzywojennym w Starogardzie Gdańskim oraz zwiedzanie Baszty Narożnej (dla starszych);
opowieści o archeologii połączone z praktycznym poszukiwaniem skarbów (dla młodszych);
opowieść o dinozaurach, ich czasach i ówczesnym świecie (dla najmłodszych)
pokazy filmowe.
Zajęcia dla grup min. 5 dzieci lub młodzieży z opiekunem, po wcześniejszym ustaleniu terminu pod numerem telefonu 58 56 246 75.

Osiedlowy Dom Kultury i Świetlice S.M.”Kociewie” także mają dla najmłodszych starogardzian ciekawe propozycje, jak chociażby wycieczka do Centrum Experyment w Gdyni dla dzieci z ODK, wycieczka do Zamku w Gniewie dla dzieci ze świetlic, piesza wycieczka z cyklu „Historyczny Starogard w obiektywie”, odwiedziny u strażaków i policjantów, animacje, teatrzyk dla dzieci, pokaz karate w wykonaniu Starogardzkiego Klubu Karate Tradycyjnego, gry planszowe i sportowe, zajęcia plastyczne, m. in. plakat XXL „Starogard Gdański”. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl