Starogard będzie piękniejszy

W nowym 2017 roku nasze miasto czekają inwestycje, które sprawią, że będzie ono piękniejsze. Wpływ na jego estetykę mogą mieć także mieszkańcy. Dotyczy to głównie właścicieli budynków usytuowanych w obszarze objętym rewitalizacją. Jeśli zdecydują się na odnowienie ich frontowych elewacji, mogą liczyć na obniżenie podatku od nieruchomości.

Starogard Gdański pełen jest urokliwych zakątków. Wiele z nich swój klimat zawdzięcza starym kamienicom, czy zabytkowym budynkom. Ich odnowienie z pewnością doda urody okolicom, w których się znajdują.

Władze miasta wyszły naprzeciw właścicielom budynków mieszkalnych i mieszkalno-użytkowych mieszczących się w obszarze rewitalizacji. Każdy, kto odnowi ich frontową elewację, może ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości w wysokości do 50% poniesionych kosztów na okres nie dłuższy niż 5 lat. Dotyczy to nieruchomości mieszczących się między ulicami: od północy Mickiewicza, od południa Pomorską, od zachodu Jagiełły, a od wschodu Jabłowską i Unii Europejskiej, a także zabudowań przy Alei Wojska Polskiego, ul. Grunwaldzkiej oraz ul. Gdańskiej.

Ulgi dotyczą też budynków wpisanych do gminnej ewidencji zabytków. Zwolnieniu od podatku podlegać będą wszystkie części nieruchomości, bez względu na ich funkcję i sposób użytkowania.

Razem możemy więcej. Warto więc pomyśleć o odnowieniu swojego budynku i przyczynić się do tego, by Starogard stał się jeszcze piękniejszy.

Więcej informacji znajdą Państwo w Uchwale nr XXXIV/320/2016 Rady Miasta Starogard Gdański z dnia 30 listopada 2016 r.

Link do pobrania:

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl