Starogard będzie gościł uczestników Światowych Dni Młodzieży z Niemiec

Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Pod koniec lipca do Krakowa zjadą tysiące pielgrzymów z całego świata. Spotkanie z Ojcem Świętym, integracja i wspólna modlitwa to ich cel. Wcześniej w dniach 20 -25 lipca pielgrzymów będzie gościło wiele polskich diecezji w całym kraju. Do Starogardu przyjedzie ponad 40 młodych z Hamburga.

Mimo iż gospodarzem Światowych Dni Młodzieży jest Kraków, diecezje w całym kraju przygotowują się na to wydarzenie. Również Starogard we współpracy z Diecezją Pelplińską objął wsparciem uroczystości religijne, kulturalne i promocyjne, realizowane w trakcie diecezjalnych spotkań Światowych Dni Młodzieży. Wielu młodych ludzi z całego świata przyjedzie bowiem do Polski kilka dni wcześniej. Od 20 do 25 lipca Starogard będzie gościł ponad 40 młodych ludzi z Niemiec.

– Jesteśmy przygotowani na przyjęcie pielgrzymów w Starogardzie Gdańskim. Goście będą mieszkać w prywatnych domach naszych parafian – mówi ksiądz wikariusz parafii św. Wojciecha Łukasz Simiński. –  Bardzo dziękuję wiernym za pomoc i otwartość serc na przyjęcie gości z Niemiec.

2

Powitanie pielgrzymów odbędzie się w 20 lipca o godz. 18.00 na starogardzkim Rynku. Przez kolejne dwa dni uczestnicy ŚDM będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowe sanktuaria kaszubskie oraz zwiedzić Gdańsk. Sobotę spędzą w Pelplinie, gdzie odwiedzą okazałą Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ogrody i Muzeum  oraz wezmą udział w IV edycji Przystani – Warsztaty dla duszy. 21 i 22 lipca o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich starogardzian na wspólną modlitwę z pielgrzymami do parafii pw. św. Wojciecha.

Przed wyjazdem uczestników ŚDM do Krakowa, w niedzielę 24 lipca o godz. 12.30 w kościele św. Wojciecha odbędzie się Msza Św. O godz. 16.00 na Rynku zarówno mieszkańcy jak i pielgrzymi będą mieli okazję do wspólnej zabawy i integracji przy muzyce Piotra Pawlickiego & Chóru Gospel. O godz. 21.00 pokaz Fireshow zakończy diecezjalne Światowe Dni Młodzieży w Starogardzie Gdańskim.

ŚDM-Starogard-A2

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl