„Stara” droga do Gdańska będzie czasowo zamknięta

Uwaga! Ruch na drodze wojewódzkiej nr 222 na odcinku Gdańsk – Starogard Gdański będzie czasowo wstrzymany. W rejonie miejscowości Kleszczewo, Gołębiewo Wielkie oraz Siwiałka droga zostanie zamknięta. Obowiązywać będzie objazd. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku – utrudnienia są spowodowane pracami gruntowo-wodnymi.

Planowane terminy zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 222 to:

• od 18.03.2019 (na okres około 2,5 miesiąca) miejscowość Gołębiewo Wielkie na długości ok. 100 metrów, początek za skrzyżowaniem ze światłami na Sobowidz jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.
• od 18.03.2019 (na okres około 4,5 miesiąca) miejscowość Siwiałka na długości ok. 300 metrów, początek za skrzyżowaniem z drogą gminną na Bojary jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.
• od 01.08.2019 (na okres około 3 miesięcy) miejscowość Siwiałka na długości ok. 100 metrów, początek przed miejscowością Siwiałka jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego.

Na czas całkowitego zamknięcia drogi objazd zostanie przeprowadzony drogami krajowymi nr S6, 91, 22 oraz autostradą A1 (jako alternatywa). Obecnie, ze względu na ważny interes społeczny, trwają rozmowy z Gminą Starogard Gdański, Starostwem Powiatowym w Pruszczu Gdańskim i PKS Starogard Gdański.

Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, przyczyną takiego stanu rzeczy są warunki gruntowo-wodne i konieczność wykonania robót związanych z wgłębnym wzmocnieniem podłoża

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl