Srebrny jubileusz Radia Głos

Radio Głos, Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej, obchodzi w tym roku 25- lecie. Z tej okazji 23 listopada rozpoczęły się oficjalne obchody jubileuszu, w którym, na zaproszenie ks. prałata dr Ireneusza Smaglińskiego – dyrektora i założyciela radia oraz ks. Zbigniewa Giełdona – wicedyrektora, uczestniczył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

W Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie obchody zaingurowała konferencja popularnonaukowa poświęcona działalności Radia Głos.

– Profil radia, który sobie od początku założyliśmy i go kontynuujemy to ukazanie piękna i osiągnięć ludzi, którzy kochają Boga i drugiego człowieka – podkreślił na wstępie ks. prałat dr Ireneusz Smagliński.

Prezydent Starogardu gratuluje ks. Ireneuszowi Smaglińskiemu jubileuszu radia.

Prelegentami były osoby wywodzące się ze środowiska blisko współpracującego z pelplińską rozgłośnią. Mówiły one o jej roli zarówno w duszpasterstwie diecezji jak i w środowisku lokalnym. Podkreślały udział radia w promocji i wspieraniu kultury regionów: Kociewia, Kaszub, Borów Tucholskich jak i Powiśla, a także współpracy z ośrodkami kultury i placówkami oświatowymi. Konferencje uzupełniały filmy prezentujące działalność radia.

Po jej zakończeniu odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, podczas której podziękowano pracownikom Radia Głos a ks. prałat dr Ireneusz Smagliński wręczył wyróżnienia osobom i instytucjom wspierającym rozgłośnię.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl