Sprzątanie Świata 2021 w Starogardzie

2699 przedszkolaków, uczniów ze starogardzkich szkół podstawowych i średnich oraz pracownicy Urzędu Miasta w miniony piątek 17 września posprzątali nasze miasto.

Wszystko to w ramach 28. Akcji Sprzątanie Świata, która co roku odbywa się w trzeci weekend września. W tym roku przyświecało jej hasło „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!”.

Akcja sprzątanie świata jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

Uczniowie ze starogardzkich szkół i przedszkoli posprzątali między innymi tereny: Al. Jana Pawła II, Al. Wojska Polskiego, Os. Kopernika, Park „Nowe Oblicze”, las w pobliżu kościoła pw. NSPJ oraz park kocborowski. Pracownicy Urzędu Miasta podzieleni na dwie grupy posprzątali teren przy jeziorze Kochanka oraz ścieżkę spacerową doliny Wierzycy. Zebrano łącznie 360 kg odpadów.

Z roku na rok ludzie produkują coraz więcej śmieci. Jeśli każdy zaangażuje się i zadba chociażby tylko o swoją ulicę czy osiedle zyskamy wszyscy. To, jak wygląda miasto zależy przede wszystkim od nas samych.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl