Sprawdź zieloną mapę Starogardu i zasadź swoje drzewo

W dniach 16-20 kwietnia wspólnie posadzimy w Starogardzie ponad 500 drzew. W tym celu przygotowaliśmy zieloną mapę Starogardu ze wskazanymi na niej miejscami do obsadzenia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza rodziców z dziećmi, przedszkola, szkoły, wspólnoty mieszkaniowe, stowarzyszenia, kluby sportowe i inne organizacje do włączenia się do akcji „1000 drzew na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prosimy o zapoznanie się z  mapą nowych nasadzeń w Starogardzie Gdańskim

Wskazujemy w niej 28 lokalizacji, gdzie w dniach 16 – 20 kwietnia będziemy wspólnie sadzić drzewa – co dzień po 100 drzew. W tabeli podajemy nazwę każdej lokalizacji, numer działki, liczbę i rodzaj drzew przewidzianych do posadzenia oraz  termin sadzenia.   Prosimy o  zgłaszanie chęci włączenia się do akcji ze wskazaniem miejsca, w którym chcielibyście Państwo posadzić swoje drzewo. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym wis@um.starogard.pl  lub telefonicznie  58 530 60 61 do 10 kwietnia br.

Lokalizacje na zielonej mapie Starogardu

W akcji może wziąć udział każdy, kto ma chęć i dla kogo przyroda nie jest obojętna. Prezydent zaprasza wszystkich mieszkańców Starogardu, szczególnie dzieci, ich rodziców i młodzież. Swoje drzewo posadzić będą mogły grupy mieszkańców, przedszkolaki, szkoły, drużyny sportowe, wspólnoty, stowarzyszenia, instytucje i inni, którzy wyrażą taką wole.

Dodatkowo każdy, kto przyłączy się do akcji, będzie mógł oznaczyć swoje drzewo wybranym przez siebie imieniem, które zawiśnie na tabliczce wraz z datą zasadzenia. W ten sposób stanie się dla nowej rośliny nieformalnym opiekunem.

Kolejne 500 drzew posadzimy na jesień. Akcja wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Starogardzie Gdańskim.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl