Sprawdź, którędy popłyną, pojadą i pobiegną triathloniści

Triathlon Energy w Starogardzie zbliża się wielkimi krokami. Zawodnicy wystartują 18 czerwca o godz. 8:45, 10:45 i 12:00. Sprawdźcie, którędy pobiegną, pojadą, popłyną? Oto trasy zawodów.

Trasa pływacka i strefa T1 – jezioro Borzechowo

Trasa rowerowa rozpocznie się w strefie T1 przy jeziorze w Borzechowie. Pętla, którą będą mieli do pokonania zawodnicy, pobiegnie z Borzechowa w kierunku Lubichowa, do ronda Łupaszki w Starogardzie Gdańskim, następnie ulicą Armii Krajowej do ronda Solidarności. Tam nastąpi nawrót i tak: dla zawodników ½ IM powrót tą samą drogą do Lubichowa a następnie z powrotem do Starogardu, dla ¼ IM do Płaczewa i z powrotem do Starogardu, a na dystansie 1/8 IM zawodnicy pojadą dalej od ronda Solidarności ulicami Pelipińską, Kościuszki i Rynek do strefy T2, która znajdować się będzie przy Stadionie Miejskim na ulicy Olimpijczyków 1. Tam tez swój wyścig zakończą wszyscy pozostali zawodnicy dłuższych tras.

 

Trasa biegowa – to 5 kilometrowa pętla zamknięta ulicami – Kanałowa, Tczewska, Unii Europejskiej (chodnik + ścieżka rowerowa), Owidzka– nawrót na Rynku i powrót tą samą drogą. W zależności o dystansu zawodnicy zrobią 4, 2 lub 1 pętlę.

 

Meta, strefa finiszera, strefa Expo i biuro zawodów znajdować się będą na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl