Spotkanie z pedagogami

19 września starogardzka Straż Miejska spotkała się z pedagogami szkół podstawowych w sali konferencyjnej w budynku Dworca PKP.

Spotkanie miało na celu wymianę informacji dotyczącej bezpieczeństwa oraz usprawnienia programów profilaktyczno-edukacyjnych w szkołach podstawowych w Starogardzie Gdańskim.

Specjalista Terapii Uzależnień Marcin Piotrowski przedstawił problematykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Zwrócił uwagę na to, jak rozpoznać osobę po zażyciu narkotyków oraz jak jej pomóc. Został zaproszony przez pedagogów na spotkanie z rodzicami, aby również im wyjaśnić w jaki sposób powinni reagować.

Podsumowane zostały akcje ,,Bezpieczne wakacje” i ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Wrześniowe kontrole przyszkolnej infrastruktury nie kończą działań Straży Miejskiej – współpracujemy z placówkami oświatowymi przez cały rok szkolny – mówiła zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Zastępca Prezydenta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki

Zastępca Prezydenta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki opowiedział o powstałych aktywnych przejściach dla pieszych, których projekt w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w kategorii projektów infrastrukturalnych okazał się jednym z najlepszych według mieszkańców. Do modernizacji w I etapie wybrane zostały trzy przejścia dla pieszych (ul. Derdowskiego – przy bloku SAGA, ul. Skarszewska – cmentarz i ul. Kościuszki). Są to pierwsze aktywne przejścia w województwie pomorskim.