Spotkanie z niesłyszącymi

W niedzielne popołudnie 13 października prezydent miasta Janusz Stankowiak spotkał się z członkami Polskiego Związku Głuchych, Koła Terenowego w Starogardzie Gdańskim.

Spotkanie było okazją do poruszenia problemów spotykających osoby niesłyszące w naszym mieście.  – Dziękuję za zaproszenie na Waszą uroczystość. Mam wrażenie, że widzieliśmy się wczoraj, a minął już rok. Cieszy mnie, że macie Państwo zwyczaj spotykania się osobiście, a nie tylko utrzymywania kontaktu poprzez portale społecznościowe. Życzę Państwu dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i jak najmniej przykrych chwil – powiedział Janusz Stankowiak. 

Włodarz nie przyjechał oczywiście z pustymi rękoma. Przygotował dla niesłyszących kosz pełen upominków. W imieniu starogardzkiego koła odebrała go prezes Joanna Cwojdzińska.

– Z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych życzę wszystkim członkom Polskiego Związku Głuchych dużo radości, zdrowia oraz wszystkiego dobrego w życiu osobistym i zawodowym. Już dziś zapraszam na kolejne, tym razem jubileuszowe obchody. W przyszłym roku obchodzić będziemy 50-lecie działalności Koła Terenowego – powiedziała pani Joanna.

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl