Zabierz głos w sprawie dalszego rozwoju miasta

Prezydent Miasta Starogard Gdański zaprasza wszystkich zainteresowanych skutecznym rozwojem miasta na konsultacje społeczne. Konsultacje dotyczą projektu Strategii Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Miasta Starogard Gdański na lata 2021-2030. Odbędą się we wtorek, 27.07.2021 r. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej w Starogardzkim Centrum Kultury przy Al. Jana Pawła II 3.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie projekt „Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Miasta Starogard Gdański na lata 2021-2030”. Jest to najważniejszy dokument w mieście, na podstawie którego Starogard Gdański będzie się rozwijać do 2030 roku.

Z dokumentem można się zapoznać TUTAJ

Podczas konsultacji mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat projektu strategii, wizji, misji i zawartych w niej celów strategicznych, kierunków działań podejmowanych w celu osiągnięcia tych celów, wskazania kluczowych obszarów rozwoju miasta i własnych potrzeb.

-Wasze zdanie Drodzy Mieszkańcy odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie tworzenia Strategii Miasta, na podstawie której będziemy ubiegać się o środki zewnętrzne na rozwój miasta zarówno jeśli chodzi o miejską infrastrukturę, jak i rozwój społeczny. Zachęcam Was bardzo do udziału w konsultacjach. W ten sposób możecie mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze miasto za kolejne 10 lat – mówi prezydent Janusz Stankowiak.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl