Biznes z pasją po raz siódmy – spotkanie pełne inspiracji

W czwartek, 10 listopada w sali na dworcu PKP w Starogardzie Gdańskim kipiało od dobrej energii, pomysłów i inspiracji. Podczas siódmego już spotkania z cyklu „Biznes z pasją” zaproszeni goście przekonywali uczestników, że niedoskonałość to atut. Czyni nas bardziej autentycznym.

Gośćmi czwartkowego spotkania z cyklu „Biznes z pasją” byli: introligatorka – Milena Brągoszewska, tłumacz języka migowego – Tomasz Olender, kosmetolożka – Maria Jezierska, oraz konsultant i trener w biznesie, podcaster i storyteller – Maciek Cichocki. Przez blisko trzy godziny opowiadali o swoich własnych doświadczeniach, o swojej pracy, o tym co ich motywowało do działania, jak odkrywali drogę do swoich małych sukcesów.

Wszyscy zgodnie, chociaż każdy w inny sposób dowodzili, że niedoskonałość w biznesie to nic innego jak bycie autentycznym. To dar, który dobrze wykorzystany pozwala pokonać wstyd i strach, które tak bardzo ograniczają naszą kreatywność.

Milena Brągoszewska 

Introligatorka Milena Brągoszewska 

Milena mówiła o swoich notesach, kalendarzach, brulionach, które wykonuje ręcznie z biodegradowalnego papieru. Tłumaczyła, że najważniejsze to zaufać sobie, własnej intuicji. – Moje produkty nie są doskonałe chociaż zachowują wszystkie standardy. Są przez to niepowtarzalne, przeznaczone dla ludzi, którzy szukają w produkcie wyjątkowości – tłumaczyła, udowadniając że jej zadaniem nie jest szukanie idealnego klienta dla swoich produktów, tylko wyznaczenie ścieżki, aby ten klient sam ją znalazł.

Tomasz Olender

Tomasz Olender – tłumacz języka migowego

Z kolei znawca 10 języków – 5 mówionych i 5 migowych opowiadał o tym, jak odkrył w sobie pasję podróżowania, jak przekuł swoją niedoskonałość w atut. Zwiedził ponad 30 państw. W wielu był wielokrotnie. Tłumaczył, że bycie tłumaczem języka migowego to nieustanna nauka i praca, którą trzeba cały czas doskonalić i kochać. Uczestnicy słuchali go z zapartym tchem. Mieli też okazję nauczyć się kilku słów w języku migowym.

Maria Jezierska

 Kosmetolog – Maria Jezierska –

Maria mówiła o niedoskonałości w branży beauty. Tłumaczyła, że piękno nigdy nie będzie doskonale, tak jak nie każda kosmetolożka będzie tą, która spełni potrzeby wszystkich klientów. – Po wielu latach pracy odważę się powiedzieć, że panie przychodzą do gabinetu przede wszystkim, żeby się zrelaksować i pogadać, a panowie, aby poprawić swoje niedoskonałości – powiedziała Maria.

Maciek Cichocki

Konsultant i trener w biznesie Maciek Cichocki-

Maciek mówił o tym, z jakimi ludźmi pracuje oraz jaki to ma wpływ na sposób jego pracy. Zapewniał, że wszyscy oni mają jeden element wspólny, którym jest mózg. A mózg jest niedoskonały, bo ma błędy poznawcze. Mówiąc inaczej – zaszłości ewolucyjne. Skupił się właśnie na tych błędach, wyjaśniając dlaczego nasze postrzeganie rzeczywistości nie jest do końca obiektywne. Jego krótki, ale bardzo treściwy wykład wywołał nie tylko salwy śmiechu, ale pozostawił sporą przestrzeń na przemyślenia i refleksje.

Organizatorzy spotkań z cyklu „Biznes z pasją”

Marcin Karwowski i Marzena Dembicka – inicjtorzy spotkań z cyklu „Biznes z pasją”

Całe spotkanie 10 listopada br. pt. „Biznes to sztuka niedoskonałości” poprowadzili inicjatorzy wydarzenia – Marzena Dembicka – podróżniczka, autorka książki pt. ”Przeszczep szpiku i nowe życie”, założycielka Pracowni Poznania Potrzeb oraz  Marcin Karwowski – trener coach, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie informatologii, który uwielbia niesztampowe metody pracy. Oni również podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami, obnażając własne niedoskonałości.

Wszyscy, którzy przyszli ich posłuchać aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach i dyskusjach. Nietypowo odpowiadali na zadawane im pytania, podnosząc odpowiednie karteczki na „tak” lub „nie”.

Uczetsnicy spotkania Biznez z pasją pt. Biznes to sztuka róznordności

– Wiele rzeczy sobie uświadomiłam. Prostych i oczywistych, nad którymi wcześniej się nie zastanawiałam. To był bardzo pożytecznie spędzony czas. Uwielbiam słuchać ludzi, którzy w życiu mają pasje i wykorzystują je w pracy zawodowej. Wychodzę stąd z głową pełną myśli i refleksji. Potrzebuję teraz tylko to wszystko sobie poukładać w tym moim niedoskonałym mózgu – podsumowała jedna z uczestniczek.

Na koniec spotkania Marzena Dembicka i Marcin Karwowski zaprosili na kolejne wydarzenie z cyklu „Biznes z pasją” w listopadzie 2023.  Zapowiedzieli, że tym razem mowa będzie o biznesie jako sztuce różnorodności. 

Spotkania z cyklu „Biznes z pasją” dedykowane są ludziom, którzy pracę łączą z pasją. – Nie ma nic wspanialszego, jak robić to co się kocha – twierdzą pomysłodawcy.  – Spotkania organizujemy dla tych, którzy pragną odkryć swoje mocne strony, aby z powodzeniem wykorzystać je w pracy zawodowej.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl