„Spotkajmy Się 2021” – XXIV Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej

Osiem zespołów zaprezentowało się podczas XXIV Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej pn. „Spotkajmy Się 2021”, który odbył się 16 października  w  Kinie Sokół. Poza wysłuchaniem i obejrzeniem występów, podziwiać można było rękodzieło oraz wyroby artystyczne.

To był wyjątkowy sobotni poranek. Pełen muzyki i dobrej energii. Podzielili się nią z publicznością artyści przeglądu „Spotkajmy się”, zorganizowanego przez starogardzkie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów już po raz dwudziesty czwarty. 

Wszystkich występujących gości przywitał Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim Jan Brdak. 

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wita przybyłych gości.

– Za każdym razem podziwiam Waszą energię oraz zaangażowanie. Chciałbym w przyszłości podchodzić do życia z takim wigorem i być może występować na scenie tak jak Wy dzisiaj – powiedział prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Zaproszone zespoły wokalno-instrumentalne dały wspaniały popis swoich umiejętności. Nie obyło się bez licznych podziękowań oraz gratulacji.  Podczas wręczania pucharów wyraziła je również Urszula Ossowska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Urszula Ossowska gratuluje artystom.

 – Serdecznie dziękuję i gratuluję dzisiejszej dobrej atmosfery podczas udanych występów. Dziękuję zwłaszcza paniom z Dziennego Domu Senior +,  działającego przy Miejskim  Ośrodku Pomocy Społecznej w Starogardzie – mówiła. – Mamy silną, zgraną ekipę i także w przyszłym roku podczas przeglądu pokażemy jak dobrze jesteśmy przygotowani – dodała.

Do podziękowań i słów uznania przyłączył się także Jan Brdak – przewodniczący rejonowego oddziału PZERiI.

 Przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim Jan Brdak podczas podziękowań.

– Dziękuję wszystkim artystom i wystawcom, za to że przybyli licznie, że zadali sobie trud przygotowując się do występów oraz tworząc piękne rękodzieła – chwalił wydarzenie pan Jan.  – Doceniam i dziękuję, że tak miło się dziś bawiliśmy.  Życzę wszystkim, aby te kilka godzin, które co roku spędzamy tu razem, zawsze upływały nam na wesoło – podsumował. 

Z Pinczyna, pod dyrygenturą Zyty Mikołajewskiej,  przybył zespół „Kociewska Familija”. Wykonali utwór „Wesele Kociewskie”. Hafty i wyroby zaprezentowały: Jadwiga Doering oraz Krystyna Engler.

Spod skrzydeł  pań: Magdaleny Załęskiej oraz Teresy Drobińskiej swoje wokalne i hip-hopowe talenty pokazali członkowie zespołu „Blue MC”, którzy poruszyli serca wszytkich oraz formacja „Młode Grzybki” ze starogardzkiego Środowiskowego Domu Samopomocy. Wystąpili także zdolni Marcin Michnowski oraz Patryk Celeń, których opiekunką była pani Monika Labon. Ona również zaprezentowała talent raperski na scenie.

Zespół wokalny „Halka” z Osiecznej wystąpił pod kierownictwem Renaty Ringwelskiej i zagrał pięć utworów. Prace szydełkowe oraz maskotki – rękodzieła zaprezentowały Zofia Sikora oraz wspomniana już Renata Ringwelska.

Rękodzieła oraz obrazy można było podziwiać podczas występów.

Z Lubichowa przybyły dwa zespoły – „Jutrzenka” oraz „Bambino”. Kierownikiem obu formacji jest Rajmund Pałkowski. Cztery piękne obrazy zaprezentowała Danuta Kaczmarek.

Obrazy zaprezentowane przez Panią Danutę Kaczmarek z Lubichowa.

Borzechowo, pod dyrygenturą Lidii Wróblewskiej-Godlewskiej przedstawiło  cztery utwory w wykonaniu zespołu „Sąsiedzi”. Można było także podziwiać hafty oraz obrazy wykonane przez Sabinę Szwedę i Hannę Groszkowską-Domian. Za prezentowaną przybyłej do Kina Sokół kronikę odpowiedzialna była Lidia Wróblewska-Godlewska.

Chór „Złota Jesień” ze Smętowa wykonał trzy utwory porywające do tańca, pod dyrygenturą Marzeny Partyki.

Jeden z zespół wokalnych  – „Espero” z Zamku Kiszewskiego, który wystąpić miał pod kierownictwem Danuty Tudaj, niestety nie dojechał na miejsce. Z pewnością w przyszłym roku umilą swoimi występami XXV Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej. 

Z Bobowa natomiast przyjechały panie: Stanisława Szwarc, Renata Kamrowska oraz Gabriela Jankowska. Pochwaliły się pięknymi haftami oraz rękodziełami, a pani Danuta Knitter oraz Anna Stryjewska ze Skarszew przedstawiły kronikę oraz dzieła malarskie.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl