Sportowy duch Karoliny Stawińskiej

Stypendystka Karolina Stawińska była dziś gościem prezydenta miasta. Zawodniczka Starogardzkiego Klubu Sportowego przyjęła z rąk Janusza Stankowiaka gratulacje oraz stypendium w kwocie 500 złotych.

Karolina Stawińska jest zawodniczką Starogardzkiego Klubu Sportowego. Swoją przygodę z koszykówką rozpoczęła już w czwartej klasie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starogardzie Gdańskim, decydując się wówczas na klasę sportową.  Karolina Stawińska

Liczne osiągnięcia

Karolina wielokrotnie reprezentowała nasze województwo w międzynarodowych rozgrywkach koszykówki Eastern Europe Girls Basketball League’s. Na swoim koncie ma także uczestnictwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Nowym Targu. Cała Kadra Pomorza zdobyła wtedy trzecie miejsce i brązowy medal.

W roku 2011 koszykarka została powołana do szerokiej Kadry Narodowej, a w 2012 do ścisłego składu Kadry Polski U16. Brała udział w Finałach Mistrzostw Europy U16 Dywizji B w Portugalii, gdzie wraz z drużyną zajęła 5 miejsce.

Zdolna stypendystka ma także na swoim koncie uczestnictwo w akcji szkoleniowej Reprezentacji Polski Juniorek U18. Dwa razy reprezentowała klub UKS Trójka Żyrardów i razem z drużyną zdobyła srebrny, i na przełomie roku 2014/15 brązowy medal Mistrzostw Polski w koszykówce Juniorek.

IMG_7552

Będąc członkinią składu Reprezentacji Polski Juniorek U18 brała udział w Finale Mistrzostw Europy Juniorek na Słowenii. W sezonie 2015/16 Karolinę wypożyczył klub GTK Gdynia, w którym wraz z drużyną VBW GTK GDYNIA zdobyła Mistrzostwo Polski U22 Kobiet. Obecnie nadal należy do składu Reprezentacji Polski -U20 Kobiet.

Skarb Starogardu

Karolina Stawińska jest wspaniałą przedstawicielką Starogardzkiego Klubu Sportowego. To niezwykle ambitna, pracowita zawodniczka z perspektywami. Doskonale łączy naukę z codziennymi, profesjonalnymi treningami i wyjazdami na rozgrywki ligowe. Jej upór w dążeniu do celu, pracowitość oraz wzorowa postawa sportowca, mogą z pewnością służyć za wzór do naśladowania.