Sportowe sukcesy nagrodzone

Świat sportu przeniósł się teraz w domowe zacisze. Zawody przenoszone są na inne terminy, a imprezy odwoływane. Zanim jednak zaczęła się pandemia koronawirusa, starogardzcy sportowcy odnieśli kilka znaczących sukcesów.

Prezydent miasta Janusz Stankowiak wyróżnił sportowców nagrodami i stypendiami. Te ostatnie otrzymały Magdalena Lenz i Michalina Wierzba. Pani Magda z klubu Tri Starogard Gdański została doceniona za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie średnim.

Magdalena Lenz

Michalina Wierzba, która na co dzień trenuje pięciobój nowoczesny w CWKS Legia Warszawa otrzymała stypendium za II miejsce na Mistrzostwach Polski w sztafecie mix i III indywidualnie.

Michalina Wierzba

Nagrody sportowe otrzymały zawodniczki Starogardzkiego Klubu Lekkoatletycznego Filippides. Aurelia Spręga za brązowy medal w biegu na 3000 m w kategorii K40. Krystyna Sadkowska za złoty medal w biegu na 3000 m w kategorii K60. Trener Lucyna Petka za zdobycie złotego medalu w biegu na 3000 m i takiego samego krążka na 1500 m w kategorii K40. Biegaczki sukcesy te odniosły podczas 29. Halowych Mistrzostw Polski LA Masters w Toruniu 22 lutego 2020 r.

Zawodnicy SKL Filippides na swoim koncie mają liczne sukcesy.

Pochwalić mogą się też młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Beniaminek 03, którzy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kat. U-16 zajęli II miejsce. Nagrody otrzymali: Bartosz Apostołowicz, Julian Ćwikliński, Błażej Delewski, Błażej Feister, Kacper Lewkowski, Ksawery Makiła, Michał Neihs, Konrad Nowak, Kryspin Ossowski, Wiktor Patok, Fabian Rapciak, Kamil Roll, Szymon Trochowski, Krzysztof Wetta, a także trenerzy drużyny Marcin Drews oraz Krzysztof Juśko.

Wielka radość młodzieży z KS Beniaminek 03

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl