Sport to zdrowie niezależnie od wieku. XVII Powiatowa Spartakiada Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych

Do stolicy Kociewia po raz siedemnasty przybyli seniorzy z sąsiednich gmin, aby podczas XVII Powiatowej Spartakiady Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych powalczyć o medale i tytuł najbardziej usportowionej gminy.

Na Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny  przyjechało wielu uczestników. Pojawili się seniorzy z Dziennego Domu Opieki Senior+ , a także uczestnicy z gminnych kół emeryckich z Bobowa, Borzechowa, Osieka, Pinczyna, Skarszew, Smętowa, Szlachty oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim. Uczestnicy zawodów, jak co roku, pokazali, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Wszyscy biorący udział w Spartakiadzie mogli sprawdzić się aż w 14 konkurencjach. Było to m. in. toczenie opony na czas, wyścig na rowerach, rzut lotką do tarczy, kręcenie hula-hop, spacer z kijkami i wbijanie gwoździ na czas.

Toczenie opony na czas

Impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem uczestników Spartakiady, którzy w olimpijskim szyku z uśmiechami na twarzach zaprezentowali swoje drużyny władzom samorządowym i organizatorom.

Uroczysty przemarsz uczestników Spartakiady

Wszystkich na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny powitał m.in Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein, Przedstawiciel Gminy Zblewo Grzegorz Formella , a także Przewodniczący Komisji Kultury Józef Gerigk i Przewodniczący Oddziału Rejonowego PZERiI Jan Brdak.

Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski wita uczestników Spartakiady. Towarzyszą mu m.in: Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein, Z-ca Ośrodka Sportu i Rekreacji Iwona Trocha oraz Przewodniczący Oddziału Rejonowego PZERiI Jan Brdak

Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski życzył wszystkim wspaniałej zabawy, będąc pod wrażeniem werwy jaką posiadają seniorzy. Życzył też  wszystkim jak najlepszych wyników i miło spędzonego czasu.

Po indywidualnych konkurencjach uczestnicy mogli ochłonąć przy kawie, herbacie i słodkiej przekąsce.

XVII Spartakiada Emerytów, Rencistów  zakończyła się tradycyjnie rywalizacją par tanecznych. Następnie odbyło się wręczenie medali oraz nagród indywidualnych.

Sportowy duch rywalizacji towarzyszył podczas Spartakiady wszystkim zawodnikom, ale ostatecznie w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja gminy Zblewo. To oni zdobyli tytuł najbardziej sportowego koła emeryckiego, jednocześnie broniąc zeszłorocznego tytułu. Zaraz za nimi na drugim miejscu uplasowało się Osiek, a trzecie miejsce zajęła gmina Smętowo Graniczne. Kolejne miejsce zajęły gminy: Bobowo, Skarszewy, Borzechowo, Starogard, Senior + i MOPS, Szlachta i Skórcz.

Poniżej tabela wyników:

Precyzyjna tabela wyników sporządzona przez organizatorów Spartakiady

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl