Sport to zdrowie, czyli z podwórka na bieżnię

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się dziś zawody lekkoatletyczne „Z podwórka na bieżnię”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV -VI ze starogardzkich szkół podstawowych.

Małych sportowców do walki zagrzewali: Polski lekkoatleta, Mistrz Europy i Mistrz Świata w wielobojach Sebastian Chmara oraz Paweł Januszewski, olimpijczyk, Mistrz Europy na dystansie 400 metrów przez płotki. Imprezę rozpoczął bieg integracyjny. Najmłodsi mieli do pokonania dystans 600 metrów.
-„W zdrowym ciele zdrowy duch. Miasto Starogard stawia na sport dlatego cieszę się, że impreza już po raz drugi odbywa się na naszym stadionie. Życzę wam przede wszystkim wspaniałej zabawy” – powiedział zastępca prezydenta miasta Tadeusz Błędzki, który przyszedł dopingować starogardzkich uczniów i wręczyć im pamiątkowe medale.

Od lewej: Sebastian Chmara, Tadeusz Błędzki, zastępca prezydenta miasta oraz Paweł Januszewski.

„Z podwórka na bieżnię” to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci ze szkół podstawowych realizowanych przez Fundację Wychowanie przez Sport.

Impreza rozpoczyna się rozgrzewką prowadzoną ze sceny przez gwiazdy sportu i animatorów. Następnie uczestnicy biorą udział w biegu integracyjnym na dystansie 600 lub 800 metrów, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Główną częścią wydarzenia są konkurencje indywidualne (bieg sprinterski na 30 m, bieg płotkarski na 30 m oraz bieg na 200 m).

Kulminacją rywalizacji indywidualnej są biegi sztafetowe. Drużynę sztafetową tworzą reprezentacje poszczególnych szkół podstawowych, w skład których wchodzą reprezentanci klas IV, V i VI, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują statuetki, a najlepsze drużyny sztafetowe – pamiątkowe puchary.

Fot: Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl