Sport dla każdego. XVIII Powiatowa Spartakiada Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych

Do stolicy Kociewia po raz osiemnasty przybyli seniorzy z sąsiednich gmin, aby podczas XVIII Powiatowej Spartakiady Emerytów, Rencistów i Osób Niepełnosprawnych powalczyć o medale i tytuł najbardziej usportowionej gminy.

Na Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny przyjechało ponad 200 uczestników. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się uroczystym przemarszem gdzie drużyny zaprezentowały się władzom samorządowym i organizatorom.
Uczestników powitał prezydent miasta Janusz Stankowiak życząc udanych sportowych zmagań i przede wszystkim dobrej zabawy.

Wszyscy biorący udział w Spartakiadzie mogli sprawdzić się w 14 konkurencjach. Było to m. in. toczenie opony na czas, strzelanie z wiatrówki, wyścig na rowerach, rzut piłką lekarską, kręcenie hula-hop czy też wbijanie gwoździ na czas. Ostatnią konkurencją była rywalizacja par tanecznych. Seniorzy zaprezentowali się w walcu angielskim oraz wybranym przez siebie tańcu.
Każdy uczestnik mógł wybrać dwie konkurencje indywidualne i jedną grę zespołową.
Seniorzy pokazali, że wiek nie jest przeszkodą do aktywności sportowej i radości z rywalizacji. Uczestnicy dzielili się swoją energią i dobrą zabawą.

Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że potrafią świetnie się bawić.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja gminy Zblewo. Zaraz za nimi na drugim miejscu uplasował się Osiek, a trzecie miejsce zajęła gmina Smętowo Graniczne. Tym samym gminy obroniły swoje ubiegłoroczne miejsca na podium. Kolejne miejsce zajęły gminy: Bobowo, Skarszewy, Lubichowo, Pinczyn, Borzechowo, Osieczna, Skórcz, Starogard, przedstawiciele Dziennego Domu Senior+ i Szlachty.


Sponsorzy: Gmina Miejska Starogard Gdański, Powiat Starogardzki, Polmet, Bank Spółdzielczy, Masarnia Herold.
Partnerzy wydarzenia: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Liga Obrony Kraju, Nadleśnictwo Starogard Gdański.

Fot: Ośrodek Sportu i Rekreacji/Joanna Jaśkowiak