Śpiew, muzyka, show

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 18 sierpnia o godzinie 17:30 na koncert Trzech Tenorów. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w SCK, w pokoju 208 i pod nr telefonu 607 752 124.

1990 rok, Termy Karakalli w Rzymie. Na estradzie stanęło trzech najwybitniejszych tenorów tamtych czasów: Luciano Pavarotti, Plácido Domingo i José Carreras. Świat oszalał. Odtąd tenorzy znani z tego, że lubią ze sobą rywalizować, zaczęli tworzyć tercety. Zamiast rywalizacji proponują wspólna zabawę.

Podczas tego pamiętnego koncertu ustalił się niemalże kanon koncertu: oprócz największych tenorowych partii operowych i operetkowych obowiązkowo muszą się pojawić pieśni neapolitańskie, które pozwolą w pełni oczarować głosem publiczność. Koncert trzech tenorów to nie tylko piękna muzyka i śpiew. To także wielkie show, w którym dominuje humor i zabawa, to gra konwencją, która otacza artystów śpiewających tym rodzajem głosu, od białych szali i chusteczek po…

Na scenie sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury wystąpią Trzej Tenorzy – Mariusz Ruta, Mirosław Niewiadomski, Bartosz Kuczyk. Soliści wykonają najpiękniejsze arie ze znanych operetek, musicali, a także popularne szlagiery. Czas trwania koncertu: 90 minut.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl