Spędzą 14 dni nad morzem za pieniądze z Balu Prezydenckiego

Piątka uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Starogardzie Gdańskim pojedzie na dwutygodniowy obóz językowy do Łeby. Dzięki pieniądzom zebranym podczas I Dobroczynnego Balu Prezydenckiego oraz pomocy sponsorów dzieci odpoczną nad polskim morzem i poszerzą znajomość języka angielskiego. 22 czerwca w obecności rodziców, dyrektora szkoły Piotra Ribickiego i fundatorów odebrały vouchery na kolonie.

Prawie 7000 zł zebrano podczas I Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, który odbył się w 30 stycznia 2016 roku. Janusz Stankowiak przekazał całą kwotę Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły 3 (dawnej 7) na organizację letniego wypoczynku dla dzieci.

Agata Niedziela, Julia Ciesielska, Eryka Milkowska, Dawid Gracz i Kacper Ogonowski to piątka szczęśliwców, którzy  wyjadą nad polskie morze. Od 31 lipca kolejne 14 dni spędzą na obozie językowym w Łebie. Zostali wybrani spośród najlepszych uczniów, którzy poprawnie napisali test kwalifikujący ich na kolonie.

– Z języka angielskiego mam szóstkę – powiedziała Julia Ciesielska uczennica klasy piątej – aby dostać się na ten obóz musiałam napisać specjalny test. Dobrze mi poszło, uwielbiam uczyć się angielskiego i bardzo cieszę się na ten wyjazd.

Pozostali obdarowani bonami wakacyjnymi również nie kryli swojej radości, podobnie jak rodzice, którzy towarzyszyli swoim pociechom.

– Sama wychowuje Kacpra – powiedziała Krystyna Ogonowska – nie stać mnie na takie kolonie dla syna. Tym bardziej cieszę się, że Kacper znalazł się w grupie wyróżnionych i bardzo dziękuję prezydentowi, że postanowił w taki właśnie sposób wspomóc letni wypoczynek dzieci.

Koszt wyjazdu dla jednej osoby to ponad 2000 zł. Trzy przepustki na dwutygodniowe wakacje zostały zapłacone z pieniędzy uzbieranych podczas I Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, pozostałe dwa ufundowali sponsorzy: Bank Spółdzielczy S.A., Bank BGŻ oraz Autoryzowany Dealer Forda Gołębiewski.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl