Specjalnie dla Pań

Uniwersytet Trzeciego Wieku „S-Centrum” oraz starogardzki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprosiły swoich członów do kina „Sokół”, by wspólnie mogli świętować Dzień Kobiet.

Sala kina wypełniła się niemal cała. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, wicestarosta powiatu starogardzkiego Patryk Gabriel, były prezydent miasta Edmund Stachowicz, pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych i seniorów Ewa Życzyńska, pełnomocnik prezydenta miasta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień Anna Kochanowska, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein. Na widowni nie mogło zabraknąć też organizatorów wydarzenia: koordynatora UTW „S-Centrum” Ewy Landowskiej oraz przewodniczącego rejonowego oddziału PZERiI Jana Brdaka.

– Zastanawiałem się dzisiaj co by było, gdyby na świecie nie było kobiet. To oczywiście abstrakcyjne myśli, ale doszedłem do wniosku, że gdyby nie było Was, to jakby nie było słońca, kwiatów, zapachów, czy potrzebnych czasami burz. Dzisiaj jest doskonała okazja, by podziękować Wam za to, że tak wspaniale opiekujecie się nami, w porównaniu do Was, wielce niedoskonałymi mężczyznami. Drogie Panie, życzę Wam dużo zdrowia, szczęścia, miłości, przyjaźni i wszystkiego tego, co sprawia, że się uśmiechacie – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Bukiet kwiatów, z którym prezydent wszedł na scenę zadedykował wszystkim zgromadzonym w kinie „Sokół” kobietom. Wręczył go jednej z nich. Kilka pań otrzymało róże od wicestarosty powiatu starogardzkiego Patryka Gabriela, który także złożył wszystkim zebranym kobietom najlepsze życzenia. Wszystkie panie otrzymały również czekolady ufundowane przez starostę starogardzkiego Kazimierza Chyłę.

Jak na tak szczególny dzień przystało, organizatorzy zadbali o przeżycia artystyczne. Na scenie zaśpiewał chór akademicki UTW „S-Centrum” pod kierunkiem Małgorzaty Gołuńskiej-Michny. Studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Krystyna Lamparska wyrecytowała wiersz pt. „Marzec” autorstwa Stanisławy Kurowskiej. Zofia Kopydłowska-Litkiewicz, która również studiuje w UTW zaprezentowała z kolei utwór zatytułowany „Wiosna”, napisany przez Danutę Jasińską.

Zaprezentowały się także baletnice, które w SCK ćwiczą pod kierunkiem Janiny Czyszak. Dziewczęta pokazały fragment „Walca kwiatów” Piotra Czajkowskiego. Zofia Lichy ponadto zatańczyła też solo Kitri z „Don Kichota” Minkusa.

Publiczność do łez rozbawił Henryk Sadowski, a do tańca porwali Irena i Edmund Konowalczyk oraz zespół Zbyszka Kostka „Wesołe Trio”, które tym razem było duetem. Całość poprowadził Łukasz Rocławski ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl