Sound’n’Grace zaśpiewa na wielkim otwarciu dworca PKP i Alei Wojska Polskiego

Moc pozytywnej energii, niesamowite emocje i chwile wzruszenia czekają nas 12 października 2018 roku. O godz. 18:00 władze miasta oficjalnie otworzą wyremontowany Dworzec PKP i  przebudowaną Aleje Wojska Polskiego w Starogardzie Gdańskim. Na wieczór pełen atrakcji zaprasza prezydent miasta Janusz Stankowiak.

12 października br. o godz. 18:00 spotykamy się przy Pomniku Adama Mickiewicza, by uczestniczyć w zakończeniu największej miejskiej inwestycji pn. „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”. Inwestycja kosztowała prawie 43 mln zł, z czego 34 mln zł pochodziły ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Aleja Wojska Polskiego w trakcie modernizacji

Na uroczyste otwarcie integracyjnego węzła komunikacyjnego zaprasza prezydent miasta Janusz Stankowiak.

W programie:
– spektakl uliczny pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu „Teatru 4 Żywioły” z Chojnic
– przemarsz aktorów na szczudłach wraz z Orkiestrą Dętą SCK pod batutą Kacpra Roszkowskiego Aleją Wojska Polskiego do sceny zlokalizowanej przy dworcu PKP.
– uroczyste otwarcie wyremontowanej Alei Wojska Polskiego i węzła komunikacyjnego przez władze miasta.
– otwarcie wystawy fotografii zlokalizowanej w budynku dworca PKP.
– koncert chóru „Sound’n’Grace” z gościnnym udziałem Filipa Lato

Sound’n’Grace – jeden z najlepszych chórów w Polsce

Wieczór umili nam chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent – najlepszym chórem w Polsce! Sound’n’Grace to zespół, w którym każdy z wokalistów to doskonale oszlifowany diament. Razem tworzą niepowtarzalne bogactwo muzycznych możliwości. Zwykły wieczór potrafią zamienić w wyjątkowe wydarzenie, które na długo zapada w pamięci słuchaczom. Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego: Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka.

Śpiewają utwory z repertuaru gospel, soul, r&b, jazz i funk. Odnajdują się na kameralnych, klimatycznych koncertach, jak i na wielkich scenach. W zależności od charakteru koncertu potrafią zbudować atmosferę spokoju i wyciszenia lub zafundować widzom niesamowicie energetyczną, muzyczną eksplozję!

Sound’n’Grace fot. Kajus W. Pyrz

W czerwcu 2015 roku premierę miał ich debiutancki album studyjny zatytułowany „Atom” Płyta promowana była przez single: „Dach” „Możesz wszystko”, „Nadzieja” i „Na pewno”. Z Filipem Lato – jednym z najciekawszych i najzdolniejszych uczestników ostatniej edycji The Voice of Poland – piosenką pt. „100” promowali drugą płytę pn. „Życzenia”. Jej premiera odbyła się 17 listopad 2017. Poza znanymi już hitami jak „100”, „Sens”, „Gdy Gwiazdka” czy „Idealnie”, zawiera wiele znakomitych piosenek, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz Filipa Lato, chórzystom towarzyszyli Mateusz Ziółko, Julia oraz Merghani.

Plenerowy spektakl w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły

Teatr Cztery Żywioły z Chojnic

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają nas 12 października, podczas otwarcia odnowionej Alei Wojska Polskiego i Dworca PKP. Imprezę rozpocznie oniryczny spektakl teatralny pt. „Zapomniani podróżni” w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły z Chojnic.

Grupa powstała w 1994 roku z inicjatywy Eugeniusza Mikołajczyka. Funkcjonuje jako teatr prywatny – niezależny. Programowo usytuowany w nurcie teatru ruchu i pantomimy, który realizuje wyłącznie działania i spektakle plenerowe.

Spektakl rozpocznie się o godz. 18:00 przy Pomniku Adama Mickiewicza. Aktorzy opowiedzą nam historię dwójki zapomnianych podróżnych, którzy przeżywać będą dziwne zdarzenia i przygody z pogranicza snu i jawy na zapomnianym, zlikwidowanym dworcu kolejowym.

Kolorowy przemarsz Aleją Wojska Polskiego

W finale przy dźwiękach Orkiestry Dętej SCK pod batutą Kacpra Roszkowskiego wspólnie przejdziemy całą Aleję Wojska Polskiego aż do Dworca, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie zakończonej inwestycji.

Mieszkańcy miasta będą też mogli tez zwiedzić odnowiony Dworzec i zobaczyć wyjątkową wystawę fotografii poświęconą przebudowie dworca.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl