Sobota dla dzieci. Moc atrakcji w parku miejskim

W sobotę, 28 maja od godz. 10.00 do 16.00 w starogardzkim parku miejskim dzieci i ich rodzice wspólnie świętowali Dzień Dziecka. Festyn Rodzinny pod hasłem „Bądźmy Razem” zorganizował Caritas Diecezji Pelplińskiej. Wspólnie z Miastem przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Pracownicy sieci „Biedronka” rozdali dzieciom 6000 paczek.

– Dzisiaj Starogard należy wyłącznie do dzieci – powiedział prezydent Janusz Stankowiak, witając najmłodszych i ich rodziców. – Cieszę się, że widzę tyle uśmiechniętych twarzy. Niech ten dzień przyniesie Wam dużo radości i dobrej zabawy.

– Świętujmy ten dzień w radości i razem uwielbiajmy Boga za wszystko co nam daje – dodał ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej – organizator festynu. – Pogoda nas nie zawiedzie. Załatwiłem to z „Szefem” – zakończył z humorem.

Dmuchane zjeżdżalnie i słodki podarunek dla każdego dziecka

IMG_6887Okazji do zabawy nie brakowało, a i pogoda nie zawiodła. Największą popularnością cieszyło się miasteczko z kilkunastoma dmuchańcami. Dzieci spontanicznie i z radością skakały na trampolinach i zjeżdżały po stromych zjeżdżalniach. Najbardziej oblegany był ogromny zamek, do które wiła się długa kolejka chętnych. Nie zabrakło fantów w tzw, „prezneciarni”, balonów i słodyczy. Można było też zwiedzić wóz strażacki i zobaczyć oryginalny peruwiański strój oraz posłuchać indiańskiej muzyki na piszczałkach. A dla każdego dziecka, które przyszło do parku świętować Dzień Dziecka, sieć „Biedronka” główny sponsor imprezy, przygotował mały podarunek.

Muzyka, śpiew i tańce

Przez cały dzień na scenie przy fontannie występowały dziecięce zespoły, które zaśpiewały wiele muzycznych przebojów dla najmłodszych. Wielki tłumy widzów przyciągnęły występy taneczne przedszkolaków. Pomysłowe stroje, ciekawe choreografie i znakomite wykonania zostały nagrodzone gromkimi brawami, a wykonawcy słodkościami.IMG_7022

Prezenty, fanty i nagrody

Nad całością czuwali prowadzący Jan Radzewicz i Aneta Gołębiewska ze Starogardzkiego Centrum Kultury. Nieprzerwanie zachęcali do zabawy, angażując wszystkich do udziału w konkursach i wspólnego śpiewu „Wszystkie dzieci na świecie są takie same”. Na zakończenie spośród uczestników festynu, którzy wkupili fanty, rozlosowali cztery rowery, zabawki i wiele innych cennych nagród. Nikt z imprezy nie wyszedł z pustymi rękoma, a cały dochód z festynu przeznaczony został na organizację kolonii letnich dla dzieci z Caritasu.

Powrót z uśmiechem do domu

Tego dnia starogardzki park nie tylko się zielenił, ale mienił tysiącem barw i kolorów. Wypełniła go radosna atmosfera wspólnej, rodzinnej zabawy. Dobre humory i „promyczki”, które uczestnicy na prośbę prowadzącego chętnie wykonywali, potwierdziły, że wszyscy się dobrze bawili i każdy znalazł tu coś dobrego dla siebie.