Słuchamy Radia Starogard 89,8 FM

Starogard doczekał się swojego Radia. Można go słuchać na częstotliwości 89,8 FM. Oprócz dobrej muzyki, znajdziecie tam specjalne audycje dedykowane mieszkańcom, rozmowy z ciekawymi ludźmi i dużo bieżących informacji o tym, co dzieje się w mieście i całym powiecie. Zapraszamy.

Radio Starogard 89,8 FM jest nadawcą regionalnego programu radiowego w Starogardzie Gdańskim. Rozgłośnią komercyjną, stworzoną przez Piotra Czajkowskiego, wieloletniego pracownika krajowej radiofonii publicznej i prywatnej, wychowanka red. Andrzeja Turskiego, radiowego współpracownika Tadeusza Sznuka, Romana Czejarka, Zygmunta Chajzera, Tomasza Zimocha oraz telewizyjnego – Iwony Schymalli, Moniki Luft czy Pawła Pochwały. Dziś sprawnie funkcjonującego przedsiębiorcy, który oddał serce radiu. Jego hobby można określić w dwóch słowach: radio (teatr wyobraźni) i innowacyjność (efekt wyobraźni).

Radio Starogard 89,8 FM stawia sobie wysoko poprzeczkę. Jego misją jest przybliżenie słuchaczom zawiłości dzisiejszego świata. Od kilku dni co dzień dziennikarze uśmiechają się do słuchaczy, przekazując im na bieżąco dobre i ważne wiadomości z regionu.

– W imię naszej misji opowiadamy o projektach, szansach Polaków, nowoczesności i o tym, w czym Polacy są coraz lepsi – innowacyjności. Zależy nam, aby słuchacze wiedzieli, że można i wiedzieli jak. Chcemy tchnąć w nich wiarę i obudzić wyobraźnię, zmusić do myślenia i działania. Chcemy, żeby stawali się innowacyjni, bo sami tacy jesteśmy – mówi redaktor Piotr Czajkowski.

Radio Starogard 89,8 FM zamierza współpracować na co dzień z lokalnym samorządem, redagować programy wspólnie z mieszkańcami Kociewia, a także wieloma pracodawcami, którzy skorzystają z jego usług.

– Będziemy wspierać Polaków w rozwijaniu ich kreatywności z korzyścią dla naszych małych Ojczyzn. Misja naszego Radia jest realną potrzebą czegoś, czego ludzie podświadomie oczekują – dodaje Piotr Czajkowski. – Radio Starogard 89,8 FM ma mieć swój stały udział w pobudzaniu innowacyjności mieszkańców tego regionu. Będziemy budować je razem z mieszkańcami Kociewia, inaczej niż inni.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl