Sławomir Kuśnierz – Instalacja sztuki współczesnej

Starogardzkie Centrum Kultury oraz Galeria „A” zapraszają 20 maja o godzinie 18:00 na niecodzienne wydarzenie kulturalne. Za sprawą Sławomira Kuśnierza odkryjemy całkiem nowy wymiar widzenia otaczającej nas rzeczywistości. Artysta na oczach widzów stworzy wyjątkową instalację sztuki współczesnej. W tym wypadku dziełem będzie nie tylko sam efekt ale proces jego twórczego powstawania.

Jak mówi teoretyk sztuki, rzeźbiarz i scenograf Jan Berdyszak – złożoność świata, w tym także wszystkiego, co stwarza człowiek, jest dla Sławka Kuśnierza oczywistością – ale tylko w sferze szeroko pojętej ogólności. Jego prawdziwą pasją jest ujawnienie tego, co nieoczekiwane, co kryje się w przedmiotach i zdarzeniach, a co wymaga szczególnej uważności i wyobraźni.

Zdaniem artysty – do rozpoznania świata na wyższym poziomie szczegółowości nie wystarczą nasze zmysły – ogląd wizualny, dotyk, drżenie, słuch i inne. Istnieje potrzeba uruchomienia wyobraźni, wejścia w inną przestrzeń odczuwania, inny wymiar relacji. Szczególność danego zjawiska, wydarzenia, przedmiotu może nie mieć odniesienia do zewnętrzności. Może tkwić w stwarzanych przez nas relacjach wobec wszystkiego, co dane jest nam zaledwie szczątkowo. Kuśnierz swoimi dziełami pragnie uzmysłowić nam nasze niekompletne rozumienie realności sztuki – a co za tym idzie – realności istnienia.

Przyjdźcie i dajcie się porwać twórczej wizji artysty!

Wystawa Sławomira Kuśnierza czynna będzie do 30 maja br.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl