Skuteczny monitoring – mniej bezkarnych wykroczeń

Operator miejskiego monitoringu ujawnił kradzież alkoholu z ogródka gastronomicznego na Rynku. Dzięki szybkiej reakcji przyczynił się też do ujęcia pijanego rowerzysty, który urządził sobie rowerową przejażdżkę po ulicy Kolejowej i peronie wokół dworca PKP.

2,3 promila w wydychanym powietrzu miała osoba, którą zaobserwował operator monitoringu Straży Miejskiej w dniu 24.08.2021 r. Około godziny 10:40 operator monitoringu zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej konieczność skierowania patrolu na dworzec PKP do osób, które spożywały alkohol w miejscu publicznym. Godzinę po interwencji jeden z mężczyzn wsiadł na rower i ruszył na przejażdżkę po ul. Kolejowej przy dworcu PKP. Nie umknęło to oku kamery. Mężczyzna został ujęty i przekazany patrolowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.

Pijany rowerzysta uchwycony przez kamery monitoringu w Starogardzie Gdańskim

Kojenie zdarzenie, które zauważył operator monitoringu miejskiego miało miejsce 20 sierpnia br. ok. godz. 2:35. Kamery uchwyciły wizerunek mężczyzny, który włamał się na zaplecze ogródka gastronomicznego na Rynku. Operator niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim o dokonanej kradzieży alkoholu. Obecnie Policja prowadzi dalsze czynności wobec osoby, która dopuściła się tej kradzieży.

Przypominamy, że Starogard Gdański monitoruje ponad 100 kamer 24 godziny na dobę.