Skuteczny monitoring – mniej bezkarnych wykroczeń

Operator miejskiego monitoringu ujawnił kradzież alkoholu z ogródka gastronomicznego na Rynku. Dzięki szybkiej reakcji przyczynił się też do ujęcia pijanego rowerzysty, który urządził sobie rowerową przejażdżkę po ulicy Kolejowej i peronie wokół dworca PKP.

2,3 promila w wydychanym powietrzu miała osoba, którą zaobserwował operator monitoringu Straży Miejskiej w dniu 24.08.2021 r. Około godziny 10:40 operator monitoringu zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej konieczność skierowania patrolu na dworzec PKP do osób, które spożywały alkohol w miejscu publicznym. Godzinę po interwencji jeden z mężczyzn wsiadł na rower i ruszył na przejażdżkę po ul. Kolejowej przy dworcu PKP. Nie umknęło to oku kamery. Mężczyzna został ujęty i przekazany patrolowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.

Pijany rowerzysta uchwycony przez kamery monitoringu w Starogardzie Gdańskim

Kojenie zdarzenie, które zauważył operator monitoringu miejskiego miało miejsce 20 sierpnia br. ok. godz. 2:35. Kamery uchwyciły wizerunek mężczyzny, który włamał się na zaplecze ogródka gastronomicznego na Rynku. Operator niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim o dokonanej kradzieży alkoholu. Obecnie Policja prowadzi dalsze czynności wobec osoby, która dopuściła się tej kradzieży.

Przypominamy, że Starogard Gdański monitoruje ponad 100 kamer 24 godziny na dobę. 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl