Skuteczna sukcesja – sztuka czy nauka?

21 marca w sali konferencyjnej Społecznego Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Kościuszki 65 w Starogardzie Gdańskim odbędzie się drugie seminarium tematyczne pt. „Skuteczna sukcesja – sztuka czy nauka?” przeznaczone dla przedsiębiorców rodzinnych.

Tematem przewodnim seminarium będzie sukcesja, a w programie przewidziano następujące zagadnienia:
– Czy biznesy rodzinne przetrwają? – podsumowanie pierwszego seminarium
– Kim są nasi następcy? – badania nt. sukcesorów
– W poszukiwaniu najlepszej drogi sukcesji
– Perspektywa Seniorów i Sukcesorów – obawy i wyzwania
– Jak się przygotowuje firmę do sukcesji? Wyznania przedsiębiorcy (case study)
– Pokolenie ludzi biznesu po tsunami sukcesyjnym – jakie będzie?

Seminarium składa się z części szkoleniowej i panelu dyskusyjnego. Pierwsza część kończy się lunchem o godz. 14:10. Do udziału w panelu dyskusyjnym zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, a w szczególności przedstawicieli firm zainteresowanych tworzeniem struktur Rady Rozwoju Firm Rodzinnych na terenie naszego miasta.

Aby uczestniczyć w seminarium, należy zarejestrować się poprzez portal http://www.firmyrodzine.eu, zakładka wydarzenia lub skontaktować się z Animatorem Lokalnym. Szczegółowych informacji na temat seminarium, a także projektu, zasadach przystąpienia do niego, udzielają Lokalni Animatorzy LCK: Magdalena Schwarz: lck-starogard.gdanski@firmyrodzinne.pl, tel. 58 530 61 05 oraz Wojciech Mokwa: lck-starogard.gdanski@firmyrodzinne.pl, tel. 58 530 60 38.

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. To pierwszy w Polsce tak kompleksowy projekt z udziałem samorządów na rzecz lokalnych firm rodzinnych. Długofalowym celem projektu jest wypracowanie nowej generacji programów rozwoju lokalnego we współdziałaniu i w oparciu o potencjał lokalnych firm.

Projekt „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.