Skorzystaj z darmowej pomocy mediatora

Miasto zaprasza mieszkańców Starogardu Gdańskiego z obszaru rewitalizacji do skorzystania z dyżurów mediatora. Specjalista oferuje swoją pomoc w ramach projektu Społeczne Centrum Wsparcia Rodziny. Konsultacji udziela w SCWR przy ul. Kościuszki 56.

Mediacje to jedna z nieinwazyjnych metod rozwiązywania sporów, w której osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego porozumienia.

Podczas konsultacji z mediatorem warto przedyskutować nie tylko swój udział w mediacji, która jest przede wszystkim poufna i dobrowolna, ale w ogóle zastanowić się, jakie są możliwości rozwiązania sporu, w który jest się zaangażowanym. Często okazuje się, że sąd to naprawdę ostateczność, a problem można rozwiązać bez stresujących rozpraw, świadków i trudnych dokumentów.

Kiedy rozmowa z drugą osobą nie jest łatwa i przyjemna, trzeba zwracać szczególną uwagę na to, co i jak się mówi. W tym pomóc może właśnie mediator. Dlatego Miasto zaprasza na spotkania z mediatorem w siedzibie Społecznego Centrum Wsparcia Rodziny, przy ul. Kościuszki 65 według następującego harmonogramu:

Dyżury:
22 marca (wtorek)     10.00 -12.00
29 marca (wtorek)       9.00 -12.00
30 marca (środka)        9.00 -12.00
31 marca (czwartek) 10.00 -12.00

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl