Skatepark w Starogardzie. Budowa ruszy na wiosnę

Firma M.P.G. z Łagiewnik Nowych k. Łodzi wybuduje starogardzki skatepark. Specjalny plac do wyczynowej jazdy na rolkach, deskach i rowerach powstanie w Parku Nowe Oblicze. Miłośnicy rolkowego szaleństwa mogą liczyć na zabawę jeszcze przed wakacjami. Planowany termin zakończenia inwestycji to 15 czerwca br. Za starogardzki skatepark Miasto zapłaci blisko 700 tys. złotych.

Na tę inwestycję z niecierpliwością czekają miłośnicy wyczynowej jazdy na deskorolkach rolkach, hulajnogach i BMX-ach. Budowa skateparku w Starogardzie Gdańskim rozpocznie się wiosną, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Wybuduje go firma M.P.G. z Łagiewnik, która wygrała ogłoszony przez miasto przetarg. Oprócz zaproponowania najniższej ceny, wykonawcę wyróżnia wieloletnie doświadczenie w branży. Firma z Łagiewnik ma na swoim koncie ponad sto podobnych realizacji.

Przykład realizacji  skateparku w Stargardzie (Szczecińskim), wykonany przez firmę M.P.G. s.c.

Zgodnie z projektem rozbudowy Parku Nowego Oblicza skatepark powstanie w tylnej części Parku, dokładnie w jego północno-wschodnim narożniku. Będzie miał kształt wieloboku o wymiarach 35 m x 24 m. Podzielony zostanie na 5 sekcji, które wyposażone zostaną m.in. w place startowe, mini rampy, banki, boxy, quoter turn, stairs z rail’em, jump stair z rail’em i wiele innych urządzeń. Skaterzy będą mogli doskonalić swoje umiejętności na kilku poziomach jazdy.

Skatepark powstanie w północno-wschodnim narożniku Parku Nowe Oblicze pomiędzy garażami a muralem. /fot. Magdalena Dalecka/

Nowe miejsce do aktywnego uprawiania sportów ma powstać do 15 czerwca br., tak aby na wakacje Park Nowe Oblicze od rana do wieczora tętnił życiem. Koszt budowy skateparku to 683 880 złotych.

W artykule wykorzystano  zdjęcia firmy M.P.G. s.c. jako  przykład ich  realizacji  – skateparku w Stargardzie (Szczecińskim).

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl